МОН не заперечує гендерний розподіл на шкільних уроках "Трудового навчання"

МОН не заперечує гендерний розподіл на шкільних уроках "Трудового навчання"

Ексклюзивно
МОН не заперечує гендерний розподіл на шкільних уроках "Трудового навчання" УНІАН

Міністерство освіти і науки України не заперечує гендерний розподіл на уроках "Трудового навчання" і "Технологій" у закладах освіти й покладає відповідальність за дотримання принципів гендерної рівності на вчителів, місцеві органи виконавчої влади та самоврядування.

Так, у відповідь на запит Суспільного у МОН повідомили, що типові навчальні плани для закладів загальної середньої освіти з предметів "Трудове навчання" і "Технології" розроблені з "дотриманням принципу гендерної рівності".

"Провідним завданням учителя є реалізація очікуваних результатів навчально-пізнавальної діяльності учнів, які виписані таким чином, щоб вони були спільними для учнів, які навчаються в класах із поділом на групи і без такого поділу. При цьому шлях досягнення результатів визначає учитель відповідно до матеріально-технічних можливостей шкільної майстерні, інтересів і здібностей учнів, фахової підготовки самого учителя", — йдеться у відповіді на інформаційний запит.

Читайте також: "Штучний розподіл". У чому проблема шкільних уроків праці та як відстоювати права учнів

Згідно з відповіддю МОН, формування змісту технологічної діяльності учнів на уроках трудового навчання здійснюється саме на основі об’єктів проєктної діяльності, а не технологій, що дає змогу одночасно проєктувати та виготовляти один і той самий виріб за допомогою різних основних та додаткових технологій, що особливо зручно у класах, які не поділяються на групи. Водночас, якщо кількість учнів у класі не дає змоги здійснити поділ на групи на гендерній основі, у МОН пропонують скористатися іншими варіантами формування груп:

  • з паралельних чи наступних класів;
  • поділ на групи в рамках варіативної складової навчального плану.

У міністерстві додали, що, згідно з рішеннями місцевих органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування, класи можуть ділитися на групи й за меншої наповнюваності від нормативної завдяки зекономленим бюджетним асигнуванням та залученню додаткових коштів.

Читайте також: "Навчання у школах під час карантину: що думають батьки та вчителі"
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди