Перейти до основного змісту
Попри маніпуляції недружніх держав, Україна в грудні може розпочати переговори про вступ у ЄС — Стефанішина

Попри маніпуляції недружніх держав, Україна в грудні може розпочати переговори про вступ у ЄС — Стефанішина

Попри маніпуляції недружніх держав, Україна в грудні може розпочати переговори про вступ у ЄС — Стефанішина
. Фото: AP

Міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина заявила, що Україна може розпочати переговори про вступ до ЄС у грудні 2023 року.

Про це посадовиця повідомила в ефірі телемарафону "Єдині новини".

"Україна створила усі необхідні умови для цього (початку переговорів — Ред.), реалізувавши сім рекомендацій. Ба більше, ми маємо розуміти, що будуть розглядатися й можливі рішення щодо інших майже 10 країн розширення, і Україна безумовно є лідером, навіть попри повномасштабну війну, що триває", — сказала Стефанішина.

Як зазначила міністерка, Україна налаштована на позитивне рішення ЄК.

"Водночас, ми сьогодні вже бачимо, що деякі країни або навіть деякі європейські чиновники вдаються до маніпуляцій, намагаючись протискати якісь свої особисті побажання в документи, які готуються Європейською комісією. Так само ми бачимо, що є певні недружні країни, які намагаються применшити оцінку прогресу України, і скажімо так — знецінити деякі з наших зусиль", — продовжила посадовиця.

Стефанішина підкреслила, що українська сторона все бачить та індивідуально працює, а також закликає своїх друзів не давати поля для маніпуляції, особливо коли мовиться про європейську інтеграцію України.

"Це насамперед вибір українського народу, тому я впевнена, що позиції наші сильні, і ми вийдемо в грудні на хороше політичне рішення", — додала міністерка.

Що відомо про вступ України в ЄС

Європейська рада на саміті у Брюсселі 23 червня надала Україні статус кандидата в ЄС. Київ має провести декілька важливих реформ, пов’язаних, зокрема, з верховенством права, олігархами та корупцією.

"Комісія рекомендує надати Україні європейську перспективу. Це, звісно, за умови, що в країні проведуть низку важливих реформ. На думку комісії, Україна чітко продемонструвала прагнення та рішучість жити за європейськими цінностями та стандартами", — сказала президентка Єврокомісії Урсула Фон Дер Ляєн.

"Низка важливих реформ" — це сім наступних умов:

  • реформа Конституційного суду;
  • продовження судової реформи;
  • антикорупція, включно з призначенням керівника САП;
  • боротьба з відмиванням коштів;
  • втілення антиолігархічного закону;
  • узгодження аудіовізуального законодавства з європейським;
  • зміна законодавства про нацменшини.

13 вересня Урсула фон дер Ляєн заявила послам ЄС, що Україні та Молдові необхідно надати членство, щоб не допустити їхнього потрапляння під вплив країн, які не поділяють цінності блоку.

Bloomberg з посиланням на джерела 22 вересня повідомило, що Єврокомісія готується рекомендувати початок перемовин щодо членства України в ЄС. Після цього лідери блоку мають підписати надану рекомендацію.

Топ дня
Вибір редакції
На початок