ЦАХАЛ заявив про танковий рейд на територію Гази

ЦАХАЛ заявив про танковий рейд на територію Гази

Армія оборони Ізраїлю
Ізраїльські військові. Міноборони Ізраїлю

Армія оборони Ізраїлю заявила, що вночі 26 жовтня здійснила "цілеспрямований рейд" у північній частині Сектору Гази за участю піхоти й танків.

Про це йдеться у повідомленні ЦАХАЛу.

"Протягом ночі ЦАХАЛ здійснив цілеспрямований рейд із використанням танків у північній частині Сектора Газа в рамках підготовки до наступних етапів бойових дій. Діяльністю керувала бригада Гіваті", — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що під час рейду військовослужбовці виявили та завдали ударів по "численних терористах, терористичній інфраструктурі та пускових пунктах протитанкових ракет, а також провели операцію з підготовки поля бою.

Після цього військові ЦАХАЛу залишили територію Сектору Гази.

Що відомо про вторгнення ХАМАС в Ізраїль

Вранці 7 жовтня бойовики руху ХАМАС вдерлися на територію Ізраїлю із Сектора Гази, узявши під контроль кілька населених пунктів у прикордонній зоні та захопивши десятки заручників. У відповідь Ізраїль розпочав проти бойовиків контртерористичну операцію.

Світові лідери засудили атаку ХАМАС на Ізраїль, зокрема свою солідарність із народом Ізраїлю висловили в Європейському союзі та Україні.

Уряд Ізраїлю 8 жовтня підтримав запровадження воєнного стану в країні.

9 жовтня Ізраїль заявив про відновлення контролю над усіма прикордонними містами та згодом анонсував "повну облогу" Сектора Гази.

Прем'єр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу 11 жовтня погодився сформувати уряд національної єдності з членами опозиції, включаючи колишніх генералів, щоб керувати країною через кабінет міністрів воєнного часу.

Того ж дня у Секторі Гази припинилося постачання електроенергії. Це сталося після того, як на єдиній електростанції закінчилося паливо. 12 жовтня міністр енергетики Ізраїлю Ісраель Кац заявив, що Сектор Гази залишатиметься без світла, води та палива, поки не будуть звільнені заручники з Ізраїлю.

13 жовтня Армія оборони Ізраїлю закликала цивільних мешканців міста Газа евакуюватися у південному напрямку "задля власної безпеки та захисту".

На початок