"Зробити цей світ кращим". Історія одеситки, яка мріє стати заслуженим донором України

"Зробити цей світ кращим". Історія одеситки, яка мріє стати заслуженим донором України

"Зробити цей світ кращим". Історія одеситки, яка мріє стати заслуженим донором України
Фото: Суспільне Одеса

Психологиня Діана Маленко за чотири роки здала понад 6 літрів крові. Разом із Суспільним дівчина вп'ятнадцяте відвідала Одеську обласну станцію переливання крові, що у Бісквітному провулку.

Діані 23 роки, за освітою вона психологиня. У 19 років дівчина вперше стала донором.

"Тут все просто, всі ми хочемо, аби світ був добрим, щоб все у нас було добре. Але якщо ми цього хочемо, то, напевно, потрібно почати з себе? Ось я і подумала, а чому б ні, чого б не почати рятувати життя", – розповіла Діана.

Донор Одеса
Діана Маленко. Фото: Суспільне Одеса

Вона здає кров чотири рази на рік. За словами дівчини, родина та колеги підтримують її.

"Я зрозуміла, що роблю дуже добру справу тоді, коли трохи поспілкувалася зі своїм колегою на тему донорства, і він також вирішив здати кров. Я подумала, нічого собі, так я ще й мотивувати можу! Це було дуже приємно, що я це роблю і можу за собою вести людей", – поділилася Діана.

У майбутньому дівчина планує стати заслуженим донором УкраїниПочесне звання, яке надається президентом України відповідно до Закону України «Про державні нагороди України». Присвоюється донорам, які безоплатно здали кров та (або) її компоненти в кількості 100 і понад разових максимально допустимих доз. та за можливості продовжувати справу.

Донор Одеса
Діана Маленко. Фото: Суспільне Одеса

"Коли я починала, у мене взагалі в голові не вкладалося, як можна здати стільки разів. Почесний донор – 40 разів здати. А зараз 15-й раз – дуже все легко здається. Для мене це дуже важливо, тому що це мета в моєму житті. Одна з таких масштабних цілей життя – це, напевно, зробити цей світ кращим. І чому б це не зробити в такий спосіб", – пояснила дівчина.

Здавати кров можуть здорові люди віком від 18 років та вагою від 50 кілограмів. Для цього потрібно записатися у реєстратурі. Після цього в клінічній лабораторії у кандидатів беруть кров з пальця, аби портативний аналізатор визначив групу крові та рівень гемоглобіну.

Донор Одеса
Діана здає аналіз крові з пальця. Фото: Суспільне Одеса

Результат готовий за хвилину. Далі, якщо людина підходить, її консультує терапевт та вимірює їй тиск, розповіла завідувачка клінічної лабораторії Марина Дургарян.

Донор Одеса
Марина Дургарян. Фото: Суспільне Одеса

"На кожного донора індивідуальний кювет з напиленням, який після використання йде на утилізацію. Відразу визначається гемоглобін, група крові, після цього донор йде до терапевта, потім в кабінеті прийому, п'є сік та їсть печиво. Піднімається нагору, здає кров. А після здачі крові через два дні будь-яка людина, яка здала, може прийти і отримати безкоштовно всі результати аналізів обстеження на ВІЛВірус імунодефіциту людини., RWРеакція Вассермана - тест на сифіліс., гепатит, групу крові та її резус", – пояснила завідувачка.

Донор Одеса
Кабінет, в якому перед здачею крові можна випити сік та з'їсти печиво. Фото: Суспільне Одеса

За словами Марини Дургарян, якщо у жінок гемоглобін нижчий за 120 грам на літр, а у чоловіків – за 130, таких люди до донорства не допускають. Постійним донорам додатково роблять загальний аналіз крові. Якщо там знаходять відхилення у лейкоцитарній формулі, їх також не допускають до здачі.

До обласної станції переливання приходить близько 40 донорів на день. З організму одного забирають 450 мілілітрів крові. Як розповіла завідувачка відділом заготівлі Ганна Сєдова, під час карантину кількість охочих здати кров збільшилася, втім її не вистачає.

Донор Одеса
Ганна Сєдова. Фото: Суспільне Одеса

"Найбільша необхідність є в еритроцитарній масі. Хоча замовлення йде і на тромбоцити, тому що плазму ми видаємо через 180 днів. Тому вона в нас поки лежить заморожена", – поділилась Ганна.

Завідувачка впевнена, у людей, які регулярно здають кров, покращується самопочуття.

"По-перше оновлюється кров, по-друге самопочуття добре. Особливо у чоловіків, тому що у жінок природним шляхом ще оновлення відбувається, а у чоловіків – ні. Гарний настрій, почуваєш себе добре, і взагалі це подвиг. Здачею однієї крові ти рятуєш два людських життя", – пояснила Сєдова.

Вона додала, що жінки можуть здавати кров не більш ніж 4 рази на рік, чоловіки – не більш як 5. Після п’яти регулярних кровоздач рекомендовано зробити перерву щонайменше на 3 місяці.

Читайте також

На початок