Китай готується відправити на космічну станцію ще трьох астронавтів

Китай готується відправити на космічну станцію ще трьох астронавтів

Китай готується відправити на космічну станцію ще трьох астронавтів
Китайські астронавти місії Shenzhou-17 у центрі запуску супутників Цзюцюань на північному заході Китаю, 26 жовтня, 2023, фото: AP

У четвер, 26 жовтня, Китай запустить пілотований космічний корабель "Шеньчжоу-17". Запуск планується здійснити о 11:14 за пекінським часом з космодрому Цзюцюань.

Про це повідомило китайське агентство Сіньхуа.

Космічний корабель доставить у космос трьох космонавтів — Тан Хунбо, Тан Шенцзе та Цзян Сіньліня — для виконання космічної місії "Шеньчжоу-17".

"Шеньчжоу-17" є 30-м польотом з моменту затвердження та старту китайської пілотованої космічної програми, а також 12-м пілотованим польотом у рамках цієї програми.

Космонавти пробудуть на орбіті близько шести місяців. Запуск планують здійснити за допомогою ракети-носія "Чанчжен-2F".

Після виходу на орбіту "Шеньчжоу-17" здійснить швидке автоматичне зближення та стикування з переднім стикувальним вузлом основного модуля "Тяньхе", внаслідок чого буде сформовано комбінацію з трьох модулів та трьох космічних кораблів.

Згідно з планом, космонавти повернуться на посадковий майданчик "Дунфен" в автономному районі Внутрішня Монголія у квітні наступного року. Під час перебування на орбіті космонавти стануть свідками прибуття пілотованого космічного корабля "Шеньчжоу-18" та вантажного космічного корабля "Тяньчжоу-7".

Австроонавти вже прибули на стартовий майданчик, де відбулася церемонія проводів екіпажу космічної місії.

Востаннє Китай запускав ракету з екіпажем до своєї космічної станції 30 травня, коли космічний корабель відправив трьох астронавтів у відкритий простір. Під час перебування в космосі вони здійснили вихід у відкритий космос і провели публічну лекцію для китайських студентів.

Як пише Bloomberg, нещодавно китайський дослідник Ву Вейрен окреслив космічні цілі Китаю на наступні 15 років. Зокрема Китай прагне стати першою країною, космічний корабель якої повернеться на Землю зі зразками зі зворотного боку Місяця у 2024 році. Інші проєкти включають роботизований зонд до південного полюса Місяця, а також місію з екіпажем «близько 2030 року».

Адміністратор NASA Білл Нельсон часто говорив про загрозу для США з боку Китаю в космосі, попереджаючи, що Пекін може спробувати першим дістатися до південного полюса Місяця та перешкодити іншим країнам отримати там ресурси.

На початок