У США вперше оштрафували компанію за космічне сміття

У США вперше оштрафували компанію за космічне сміття

Космічний апарат NASA "Юнона", ілюстративне фото АР
Космічний апарат NASA "Юнона", ілюстративне фото АР

У США Федеральна комісія зі зв’язку (FCC) уперше оштрафувала супутникову телевізійну компанію Dish Network за неналежну утилізацію одного зі своїх супутників у космосі. Сума штрафу становить 150 тисяч доларів.

Про це пише CNN.

Зазначається, що це перший випадок, коли американські регулятори виписали такий штраф.

"Це перший крок у боротьбі з космічним сміттям", — йдеться в пресрелізі FCC.

Відомо, що перед тим, як виписати штраф, регулятори провели спеціальне розслідування. Супутник EchoStar-7, що став причиною штрафу, був запущений у 2002 році й за правилами ліцензії мав бути утилізований. Однак йому не вистачило палива, щоб відійти та не становити загрози для інших активних супутників.

Зазначається, що космічне сміття стає дедалі актуальною проблемою для супутникових операторів. За оцінками, на орбіті Землі є майже 700 тисяч шматків неконтрольованого сміття розміром понад 1 сантиметр.

Ці об’єкти можуть становити ризик зіткнення з активними супутниками, Міжнародною космічною станцією чи іншими уламками, що ще більше посилить ризик зіткнень у космосі. До недавнього часу супутникова галузь здебільшого була покладена на саморегулювання щодо запобігання утворенню сміття.

"Орбітальне сміття в космосі ставить під загрозу національні наземні та космічні системи зв’язку, збільшуючи ризик пошкодження систем супутникового зв’язку. Для Комісії важливо забезпечити, щоб власники ліцензій на супутники відповідали вимогам щодо утилізації після завершення місії відповідно до їхніх дозволів", – йдеться в постанові FCC.

На початок