Розмітка, ізолятори та дезінфекція: у гуртожитках хмельницьких вишів діють карантинні правила

Розмітка, ізолятори та дезінфекція: у гуртожитках хмельницьких вишів діють карантинні правила

Розмітка, ізолятори та дезінфекція: у гуртожитках хмельницьких вишів діють карантинні правила
Фото: Суспільне Поділля

Носити захисні маски поза кімнатами, користуватися антисептиками, щоденний температурний скринінг та жодних відвідин родичами – з такими правилами житимуть студенти у гуртожитках хмельницьких вишів. Навчання в освітніх закладах розпочнеться з 15 вересня, зараз для студентів триває поселення у гуртожитки.

У гуртожиток Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії поселення студентів вже закінчилось. В коридорах та в холі тут зробили розмітку для дотримання дистанції. Через карантин умови проживання цього навчального року тут зробили суворішими, — розповідає проректорка вишу Валентина Слюзко. Не пускають до гуртожитків батьків та родичів.

Так зустрічають студентів у гуртожитку Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії. Фото: Суспільне Поділля
Так зустрічають студентів у гуртожитку Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії. Фото: Суспільне Поділля. Фото: Суспільне Поділля

Діана Зацепіліна – студентка Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії каже, за власний кошт закупила маски та додатково антисептик: «особисто я придбала цілу упаковку – 50 штук масок. Тому що за рекомендаціями МОЗ ми маємо маски міняти кожних дві-три години».

Медична працівниця гуманітарно-педагогічної академії Ольга Остапчук каже, що в приміщенні гуртожитку облаштований ізолятор на випадок виявлення в студентів підозри на COVID-19.

В приміщенні гуртожитку облаштований ізолятор. Фото: Суспільне Поділля
В приміщенні гуртожитку облаштований ізолятор. Фото: Суспільне Поділля. Фото: Суспільне Поділля

«У нас є свої алгоритми дій. При зверненні в медпункт, якщо є підвищена температура, збиваю. Розпитую дитину про її присутність, з ким вона спілкувалась. І в першу чергу телефонуємо до сімейного лікаря і повідомляємо батьків, якщо є підвищення температури. Якщо ситуація є критичною, викликаємо швидку допомогу і відправляємо дитину до інфекційної лікарні», - каже медпрацівниця.

За словами проректори гуртожиток було облаштовано за кошти навчального закладу. Фото: Суспільне Поділля
За словами проректори гуртожиток було облаштовано за кошти навчального закладу. Фото: Суспільне Поділля. Фото: Суспільне Поділля

За словами проректори з гуманітарної освіти і виховання Валентини Слюзко, Хмельницькій гуманітарно-педагогічній академії гуртожиток було облаштовано за кошти навчального закладу.

Так зустрічають студентів у гуртожитку Хмельницького університету управління й права. Фото: Суспільне Поділля
Так зустрічають студентів у гуртожитку Хмельницького університету управління й права. Фото: Суспільне Поділля. Фото: Суспільне Поділля

До гуртожитку Хмельницького університету управління й права поселення триває досі. При вході тут виміряють температуру, в санвузлах розставили антисептичні засоби для обробки рук, працівників гуртожитку забезпечили одноразовими масками. Мешканці гуртожитку мають право знаходитись без масок лише у кімнатах, — розповідає студентка університету Марина Єльченко. Додає, перед поселенням провели інструктаж.

Володимир Хіміч, проректор з економічної та адміністративно-господарської роботи ХУУП ім. Леоніда Юзькова розповідає, що гуртожитки всім необхідним облаштували за кошт навчального закладу.

Проректор Володимир Хіміч розповідає, що гуртожитки всім необхідним облаштували за кошт навчального закладу
Проректор Володимир Хіміч розповідає, що гуртожитки всім необхідним облаштували за кошт навчального закладу. Фото: Суспільне Поділля

«На сьогодні своїми силами нам вдалося забезпечити потребу приблизно на 50 відсотків. Зараз ми перебуваємо в діалозі з департаментом освіти і науки Хмельницької ОДА. Якщо буде сприяти нам на виділенні коштів з обласного бюджету і ми вже зможемо повністю покрити всю потребу, яка є необхідною», - каже Володимир Хіміч.

Завідувачка гуртожитку Світлана Шимчук каже, гуртожиток розрахований на триста місць, а проживати в кожній кімнаті може по чотири людини: «відповідно до рекомендацій МОЗ у гуртожитку є місця для оброблення рук, дезінфектори, антисептики стоять. Є такі смітнички для використаних масок. Також налаштували вхід-вихід в гуртожиток. Щоб не було такого хаотичного проходження».

Додає, що відвідування в гуртожитках сторонніми суворо заборонено. Виняток становлять батьки й близькі родичі студентів.

Читайте також

Не працює від початку карантину: на Хмельниччині батьки вимагають відкрити садок

На початок