"Загинув там, звідки був родом". У Хмельницькому попрощались з Олексієм Чернявським

"Загинув там, звідки був родом". У Хмельницькому попрощались з Олексієм Чернявським

"Загинув там, звідки був родом". У Хмельницькому попрощались з Олексієм Чернявським
Фото: Суспільне Хмельницький

У Хмельницькому сьогодні, 25 жовтня, попрощалися із загиблим військовослужбовцем — 29-річним Олексієм Чернявським. Він загинув 10 серпня у Запорізькій області.

Про це Суспільне Хмельницький розповів брат загиблого Владислав.

Репортаж з прощання із загиблим військовослужбовцем Олексієм Чернявським

У міській ритуальній службі зібралися хмельничани, знайомі та родичі, аби попрощатися з Олексієм Чернявським. Загинув воїн два з половиною місяці тому в тих краях, звідки був родом, сказав Владислав. За його словами, Олексій отримав поранення, несумісні з життям.

"Не змогли забрати, тому що це перша лінія. І щоб його забрати, треба було просунутися вперед. Я спілкувався з тими хлопцями, які забирали, це не було просто. Його тіло було невпізнаване. Ми чекали результатів ДНК, щоб отримати підтвердження, що це він", — говорить Владислав.

Олексій був старшим на три роки, каже Владислав: "Коли почалась війна, він пішов воювати. Він свою дитину бачив тільки при народженні. Після того — ні".

Загиблого воїна містяни проводжали навколішках, 25 жовтня 2023, Хмельницький
Загиблого воїна містяни проводжали навколішках, 25 жовтня 2023, Хмельницький. Фото: Суспільне Хмельницький

Вдома на Олексія Чернявського чекали дружина та донька, якій немає ще й року, розповідає знайома загиблого Валентина: "Він загинув 10 серпня, це була п’ятниця, а з понеділка, у нього був підписаний рапорт на відпустку. І він мав на два тижні приїхати у відпустку".

За словами брата, у перші дні війни Олексій хотів піти добровольцем, але йому відмовили: "Йому сказали: "Поки ні", тому що в армії він не служив до того. А потім, як уже потрібно було, його забрали, подзвонили й сказали: "приходьте".

У мирному житті Олексій Чернявський працював будівельником, каже Владислав: "До речі, в Маріуполі на "Азовсталі" працював. Він крівлею дахів займався. В мене є фотографії, там де він на фоні "Азовсталі". Переглядаю. Сумно з двох сторін. Що його вже немає, і "Азовсталі" немає".

Поховали військовослужбовця на Алеї Слави, що у мікрорайоні Ракове.

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram та Facebook.

На початок