Країни Центральної Азії та ЄС домовилися взаємодіяти проти спроб РФ обійти санкції

Країни Центральної Азії та ЄС домовилися взаємодіяти проти спроб РФ обійти санкції

Прапор Євросоюзу
Прапор Євросоюзу. Ілюстративне фото: Getty Images

Очільники міністерств закордонних справ країн Центральної Азії (Казахстану, Киргизстану, Таджикистану, Туркменістану та Узбекистану) заявили про готовність продовжувати співпрацю з країнами-членами Євросоюзу щодо боротьби зі спробами РФ обійти санкції.

Про це йдеться у спільній заяві за підсумками зустрічі сторін, яка опублікована на сайті Ради ЄС.

Зокрема у заяві йдеться, що ЄС поінформував країни Центральної Азії про 11 пакетів обмежувальних заходів, які він ухвалив на сьогодні, і наголосив на важливості орієнтованого на результат діалогу та співпраці в контексті санкційних режимів економічно-політичного блоку.

Представники країн Євросоюзу наголосили на важливості запобігання обходу санкцій. Водночас країни Центральної Азії погодилися продовжувати співпрацю у цьому напрямку.

"ЄС наголосив на важливості запобігання обходу санкцій, і учасники погодилися продовжувати свою співпрацю щодо цього", — йдеться у спільній заяві.

Також ЄС високо оцінив співпрацю з Казахстаном у боротьбі з обходом санкцій і наголосив на важливості продовження зусиль, спрямованих на припинення реекспорту спільних пріоритетних товарів.

Напередодні МЗС Латвії повідомляло, що представники зовнішньополітичних відомств та митних органів прикордонних держав ЄС провели у Вільнюсі другу зустріч, присвячену узгодженому впровадженню санкцій проти Росії.

Що відомо про санкції ЄС проти Росії

У лютому 2023 року країни ЄС ухвалили 10 пакет санкцій проти Росії. Обмеження запровадили проти 121 російської фізичної та юридичної особи, зокрема трьох банків, Міноборони та Служби зовнішньої розвідки РФ.

21 червня Єврокомісія погодила 11 пакет санкцій проти Росії, який включає заходи, спрямовані на протидію обходу обмежень.

18 вересня Bloomberg, посилаючись на власні джерела повідомив, що ЄС почав готувати 12-й пакет обмежувальних заходів проти РФ. Нові санкції можуть представити у жовтні.

На початок