Комунальні заклади Рівненщини повинні звітуватись про плани закупок від 10 тис. грн. Чому так сталось

Комунальні заклади Рівненщини повинні звітуватись про плани закупок від 10 тис. грн. Чому так сталось

Таблиця звітності
Фото ілюстративне, Суспільне Рівне

Підприємства, заклади та установи, які перебувають в обласній комунальній власності, повинні звітуватись про закупівлі, які перевищують вартість десяти тисяч гривень. Таку межу своїм розпорядженням встановив голова Рівнеоблради Андрій Карауш на підставі рішення сесії.

Про це йдеться на офіційному сайті ради.

На останньому засіданні 22 вересня Рівнеоблрада внесла зміни в порядок оцінки ефективності управління підприємствами, закладами, установами, що належать до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Рівненської області.

У змінах йдеться, що звітувати мають щодо закупівель у разі, якщо вартість предмета закупівлі перевищує суму, яку визначить голова обласної ради.

У розпорядженні голови ради від 19 жовтня сума визначена в розмірі десяти тисяч гривень.

Чому це зробили. Пояснення голови

У коментарі Суспільному 24 жовтня голова Рівненської облради Андрій Карауш пояснив, що заклади звітували про витрати й раніше, але звітність стосувалась усіх закупівель, починаючи від нуля гривень.

"І заклади звітуються про ці зміни до планів і закупівель, і це просто тонни паперу та маса табличок для звітів, які ні про що не говорять. Ми вирішили зробити контроль ефективнішим, я запропонував, депутати це підтримали", — пояснив посадовець.

Щодо визначеної суми в десять тисяч гривень, то пояснив так:

"Це межа, де контроль буде максимально ефективним. Встановили таку планку, яка більш-менш актуальна ринку".

Суспільне Рівне у Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок