Кримського політв'язня Джелялова етапують до колонії на територію Росії

Кримського політв'язня Джелялова етапують до колонії на територію Росії

Кримського політв'язня Джелялова етапують до колонії на територію Росії
Наріман Джелял Фото: Кримська солідарність/Станіслав Юрченко

Засудженого окупаційним судом Криму до 17 років колонії кримськотатарський активіст, першого заступника глави Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джелялова етапують до колонії Красноярського краю Росії.

Читайте цей матеріал кримськотатарською

Про це повідомила "Кримській солідарності" дружина політв'язня Левіза Джелялова.

За її словами, чоловіка переводять з СІЗО-2 Сімферополя у в'язницю Головного управління Федеральної служби виконання покарань Росії по Красноярському краю у місто Мінусинськ за адресою: вулиця Горького, 114.

"Новин абсолютно від Нарімана особисто ніяких немає. Де він перебуває, на якому етапі, в якому місті, в якому стані здоров'я — абсолютно нічого невідомо. Хоча ми оформляли для нього картку "Зонателеком" у надії на те, що він може телефонувати безпосередньо на етапуванні та повідомляти про себе. Але я припускаю, що їх там тримають, найімовірніше, в якихось спецблоках, де не дають можливості це здійснити", — сказала Джелялова.

Її чоловіка етапують у колонію, де знаходиться Азіза Ахтемов, який проходить за однією справою з Джеляловим. Брата Азіза - Асана відправили в іншу колонію у Владимирі.

Що відомо про Нарімана Джелялова

  • 3 і 4 вересня 2021 року в Сімферополі та в Євпаторії затримали п'ятьох кримських татар — підприємця Ельдара Одаманова, братів Азіза і Асана Ахтемова, Шевкета Усеінова і заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джелялова за підозрою в підриві газопроводу в селі Перевальному.
  • 6 вересня окупаційний "суд" відправив під арешт затриманих кримських татар.
  • 22 вересня Наріману Джелялову посилили звинувачення, перекваліфікувавши його на диверсію у складі організованої групи, що карається позбавленням волі від 12 до 20 років. Крім того, його звинувачують у незаконному придбанні, передачі, зберіганні вибухових речовин у складі організованої групи. ФСБ повідомляла, що його підозрюють у підриві ділянки газопроводу, що стався 23 серпня 2021 року біля Перевального біля Сімферополя.
  • 8 листопада йому висунули нові звинувачення — у "контрабанді вибухового пристрою".
  • 21 вересня 2022 року окупаційний Верховний суд Криму засудив Джелялова, Асана та Азіза Ахтемових у справі про нібито підрив газопроводу. Їм присудили 17, 15 та 13 років позбавлення волі відповідно.
  • Дружини незаконно ув’язнених Джелялова і братів Ахтемових прокоментували вирок "Верховного суду Криму". Дружина Джелялова розповіла, що її зовсім не здивував вирок, адже відсутність правосуддя повністю довела, що справа стосовно її чоловіка та братів Ахтемових – замовна та політично мотивована.
  • "Суддю" з окупованого Сімферополя, який арештував на два місяці Джелялова, оголошено в розшук.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram, Viber та у Facebook

На початок