"Значить справи у колаборантів погані": активісти про антимеджлісівські наративи у Криму

"Значить справи у колаборантів погані": активісти про антимеджлісівські наративи у Криму

"Значить справи у колаборантів погані": активісти про антимеджлісівські наративи у Криму
Кримськотатарський прапор. Ілюстративне фото. Getty Images

Російська влада Криму продовжує просувати наративи про зниження рівня підтримки кримськими татарами, які живуть в окупованому Криму, своїх представницьких органів – Курултаю та Меджлісу.

Про те, що думають кримськотатарські лідери думок із цього приводу, читайте у матеріалі Суспільного.

Читайте цей матеріал кримськотатарською

У своєму виступі в етері телеканалу "Міллет" тимчасово виконуючий обов’язки міністра внутрішньої політики, інформації та зв'язку окупаційного уряду Криму Альберт Куршутов знову заявив, що Меджліс кримськотатарського народу нібито втратив свій вплив у Криму.

"Їхній вплив у Криму сьогодні мізерний, і вони це розуміють. Все, що вони роблять та заявляють, схоже на агонію. Коли все випробувано та інших варіантів немає, доводиться вигадувати сюрреалістичні історії, сподіваючись, що хтось у них повірить", – заявив Куршутов.

Ще до початку повномасштабної війни Росії проти України російський голова Криму Сергій Аксьонов стверджував, що Меджліс нібито не має права асоціювати себе з кримськими татарами. А ФСБ Росії називала Меджліс кримськотатарського народу "головним провідником українського реваншизму".

На думку заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова, представницькі органи не можуть втратити вплив у своєму народі.

"Невже Альберт Куршутов досі не знає різниці між представницьким органом та громадською організацією? Він же спеціально для таких заяв був призначений на цю посаду. Щодо того, скільки кримських татар, кого підтримують, він чудово розуміє, що він якраз займається діяльністю, за яку передбачено кримінальне покарання. А також гарантовано зневагу співвітчизників. Я впевнений, що всі явні колаборанти ніде не мають підтримки серед кримських татар", – прокоментував нам ситуацію заступник голови Меджлісу.

Командир кримськотатарського батальйону "Крим" Іса Акаєв упевнений, що колаборанти "видають бажане за дійсне".

"Цікава заява – видають бажане за дійсне. Думаю, що ситуація діаметрально протилежна насправді. Колаборанти розуміють, що вони не мають жодних перспектив. Наш народ знає, хто його ворог. На сьогоднішній день у тих, хто бореться на боці ЗСУ, у тих, хто допомагає боротися, – одна думка. Це скоріше повернутися додому. Вичистити нашу рідну землю від усіх цих колаборантів та окупантів, що за дев'ять років заполонили Крим. А потім почати відновлювати Крим, розвиватися", – поділився своїм поглядом з нашим виданням комбат.

За словами активіста міжнародного руху за деокупацію Криму #LiberateCrimea Руслана Сейдаметова, який має досвід роботи у Представництві президента України в АРК, "за такими заявами стоїть виключно пропаганда і, можливо, особиста думка самого Куршутова".

"Хоча сумніваюся, що він сам вірить у сказане. Якщо окупанти щось коментують, значить щось відбувається. Якщо коментують у пропагандистському векторі, значить, відбувається щось для них погане і вони, таким чином, намагаються заспокоїти та нівелювати негативний вплив. Ніщо не відбувається саме по собі і все має свої причини і наслідки. Якщо у Криму все так добре, як заявляють окупанти, то чому тривають політичні переслідування? Хто повідомляє в українську розвідку про місця дислокації російських військ та об'єктів, по котрим постійно летить? Загалом це просто порожні слова і після звільнення Криму всі зможуть побачити цьому підтвердження, а головне всі зможуть побачити рівень підтримки Меджлісу та Курултаю", – розповів активіст.

Кримськотатарський активіст, колишній політичний в'язень Ісмаїл Рамазанов упевнений, що дані заяви з боку колаборантів – це реакція на зростання проукраїнського спротиву всередині Криму.

"Подібні заяви будуть дедалі частіше. Альберт Куршутов відпрацьовує покладені окупантами на нього очікування. Його призначили головним пропагандистом, ось він і намагається, при цьому не сумніваюся, що його особистий фінансовий добробут покращується з кожним місяцем. Він намагається переконати наш народ не чинити опір окупаційній владі, при цьому ображаючи представницький орган кримськотатарського народу – Меджліс. Але хочу розчарувати колаборантів – окупація не вічна, будь-який режим колись руйнується, а після деокупації Криму їм доведеться відповідати, зокрема нашому народу", – поділився з нами своїм баченням ситуації активіст.

За словами кримськотатарського активіста із Феодосії Османа Османова кримські татари, які увійшли до російської влади, самі втратили підтримку народу.

"Вони самі не мають жодної підтримки народу, але їм треба щось говорити, щоб виправдати свої призначення", – зазначив нам у коментарі активіст.

Російська влада не тільки не досягла лояльності кримськотатарського населення, але повідомляється, що на окупованому Кримському півострові різко зросли загальні антиросійські настрої.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram, Viber та у Facebook

На початок