Україна перетворила американські ракети AIM-9M для F-16 на "саморобну ППО" — FT

Україна перетворила американські ракети AIM-9M для F-16 на "саморобну ППО" — FT

Ракета AIM-9M Sidewinder.
Ракета AIM-9M Sidewinder. Фото: ВСМ США

В Україні фахівці переобладнали передані від США керовані ракети класу "повітря-повітря" AIM-9M Sidewinder для винищувачів F-16 у ракети "земля-повітря" для потреб української протиповітряної оборони.

Про це пише Financial Times з посиланням на українського чиновника.

"Ми їх переробили. Ми знайшли спосіб запускати їх з землі. Це свого роду саморобна протиповітряна оборона", — розповів співрозмовник газети.

За його словами, це один із прикладів переобладнання, здавалося, вже непотрібної техніки, на використовувану зброю.

"У нас є узгоджене рішення: ми беремо щось застаріле і робимо щось інше", — заявив чиновник.

Він зазначив, що перероблені ракети "допоможуть Україні пережити зиму", забезпечуючи захист від можливих російських атак.

Що відомо про ракети AIM-9 Sidewinder

AIM-9 Sidewinder — американська ракета класу "повітря—повітря" ближнього радіуса дії, розроблена компанією Raytheon в середині 1950-х років. Ракета багаторазово вдосконалювалась і досі є в серійному виробництві. З 1955 року випущено понад 200 тисяч ракет, що робить AIM-9 однією з наймасовіших ракет класу "повітря—повітря" в історії. Авіаракета наводиться на ціль AIM-132 за допомогою інфрачервоної головки самонаведення, а за підрив відповідає лазерний сенсор.

У серпні США оголосили про додатковий пакет військової допомоги на 250 мільйонів доларів. У нього увійшли ракети AIM-9M для ППО, засоби розмінування, Javelin та інші протитанкові системи й ракети.

На початок