Ломако планує позиватися до суду на Брижинського через заяви про ракетний обстріл драмтеатру у Чернігові

Ломако планує позиватися до суду на Брижинського через заяви про ракетний обстріл драмтеатру у Чернігові

Доповнено
Ломако планує позиватися до суду на Брижинського через заяви про ракетний обстріл драмтеатру у Чернігові
ФОТО: Суспільне Чернігів

Виконувач обов'язків міського голови Чернігова Олександр Ломако під час наради 24 жовтня сказав, що планує позиватися до суду на начальника міської військової адміністрації Дмитра Брижинського щодо його заяв, які він зробив під час спілкування з журналісткою Наталією Найдюк. Тоді він сказав, що не знав про те, що в облмуздрамтеатрі 19 серпня планується зустріч виробників дронів, а Ломако, з його слів, про це знав і його не попередив.

"Голова МВА намагається перекласти відповідальність і на міську раду. Згадав в цьому контексті і моє прізвище. Я розглядаю питання судового позову. Шокувала новина начальника Чернігівської МВА, який з властивим йому цинізмом заявив, що він не знав про захід, який там відбувався, про виставку дронів. Суть цієї заяви: таке враження що волонтери самі приїхали і захопили будівлю і проводили там виставку дронів. Я не знаю, хто в ці казки повірить", — сказав Ломако.
Ломако планує позиватися до суду на Брижинського через заяви про ракетний обстріл драмтеатру у Чернігові
Олександр Ломако. ФОТО: Суспільне Чернігів

Нагадаємо, тиждень тому спілкуючись з журналісткою Наталією Найдюк під час запису інтерв'ю для видання "Новинарня" Брижинський сказав, що про проведення виставки дронів Олександр Ломако знав, але не попередив його. Цей фрагмент розмови не увійшов у фінальну версію інтерв'ю, але відео з цією заявою оприлюднив сам Брижинський.

"Про цей захід в такому форматі, як він проводився, я не знав, а дізнався вже коли відбувся вибух, що він буде проводитися в такому форматі. Ніхто не попереджав. Хоча я знаю, що пан Ломако про це знав і навіть презентував об'єкти міської ради: 15 ліцей і 33 школу, а потім маніпулятивно заявив, що ми не знали, ми дозволу не давали. Людина про це знала, не попередила. Він каже, я в жодному разі не надавав дозволів. Так а чого ти водив за руку по Чернігову і потім відправив до театру. А потім заявляє маніпулятивно, що це МВА в цьому винна", — сказав Брижинський.
Ломако планує позиватися до суду на Брижинського через заяви про ракетний обстріл драмтеатру у Чернігові
Дмитро Брижинський спілкується з журналісткою Наталією Найдюк. ФОТО: скрін з відео, яке оприлюднено на сторінці Дмитра Брижинського

Зі слів Олександра Ломака, слова Брижинського не відповідають дійсності. Позов до нього стосуватиметься захисту честі, гідності і ділової репутації. Всю суму моральної компенсації у випадку виграшу справи він планує передати постраждалим внаслідок ракетного удару. Також Ломако сказав, що відповідальність за безпеку та контроль за такими заходами лежить саме на військовій адміністрації.

"Захід проводився за погодження військової адміністрації. Міська рада жодного дозволу на це не давала. Про це публічно говорили організатори (організатори заявляли, що захід погоджували з "ВЦА", — ред.). Проведення подібного заходу без відома військової адміністрації просто неможливе. Спроби ж через два місяці уникнути відповідальності, переклавши її на інших, страх подивитись у вічі рідним загиблих та по-людськи вибачитися, спроби «перевести стрілки» лише підтверджують думку: часто за суровим образом ховається звичайний боягуз", — сказав Ломако.

Сам Дмитро Брижинський в інтерв'ю "Новинарні" сказав, що організатори зустрічі виробників дронів за дозволом не зверталися.

"Ця організація (ГО «Центр підтримки аеророзвідки» Марії Берлінської, яка проводила виставку “Люті пташки” , — ред.) направила лист в ОВА, що буде проведено захід. Тобто поставили перед фактом. У листі було написано, що це буде зібрання волонтерів і представників бізнесу. Про те, що будуть дрони, військові – про це ніхто не казав", — сказав Брижинський.

Нагадаємо, 19 серпня росіяни вдарили по центру Чернігова крилатою ракетою "Іскандер", внаслідок чого загинули семеро людей, понад 200 отримали поранення.

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

На початок