У Києві пропонують назвати вулицю на честь української співачки Ніни Матвієнко

У Києві пропонують назвати вулицю на честь української співачки Ніни Матвієнко

У Києві пропонують назвати вулицю на честь української співачки Ніни Матвієнко
Українська співачка Ніна Матвієнко. Фото Олександр Синиця / УНІАН

У Києві зареєстрували петицію про перейменування вулиці російського письменника Лєскова у Печерському районі на честь української співачки Ніни Матвієнко, яка пішла з життя 8 жовтня 2023 року.

Відповідна петиція зареєстрована на сайті Київської міської ради.

Автор ініціативи — киянин Данило Василинюк.

"Прошу перейменувати вулицю росіянина Лєскова на честь видатної співачки та акторки України Ніни Матвієнко. Ніна Митрофанівна заслужила на вулицю у самому центрі Києва", — йдеться у тексті петиції.

За два тижні петиція набрала 1625 голосів з необхідних 6 тисяч, аби міська рада на своєму засіданні розглянула питання про перейменування вулиці на честь великої Ніни Матвієнко.

Раніше кияни вже виступали з ініціативою перейменувати вулицю Лєскова у столичному Печерську. Зареєстрована вона була на початку року Ігорем Запорожцем. Тоді пропонувалося перейменувати вулицю російського письменника Миколи Лєскова на вулицю Вахтанга Кікабідзе — грузинського актора та співака, який підтримував боротьбу нашої країни за незалежність у війні проти Росії.

Що відомо про українську співачку Ніну Матвієнко

8 жовтня 2023 року українська співачка та акторка Ніна Матвієнко померла у 75 років. Протягом всієї кар’єри Ніна Матвієнко гастролювала країнами світу, зокрема у Мексиці, Канаді, США, Чехії, Польщі, Фінляндії, Кореї, Франції, країнах Латинської Америки. Також грала у низці теле- й радіовистав та кінострічках. Серед них — "Солом'яні дзвони", "Пропала грамота" та "Далі польоту стріли".

Артистка отримала низку державних нагород, серед них — звання "Герой України", орден Миколи Чудотворця, Орден княгині Ольги II та III ступеня, Державна премія УРСР ім. Тараса Шевченка.

Ніна Матвієнко брала участь у Помаранчевій революції 2004 року та Революції гідності 2013-2014 років.

Поховали співачку на Звіринецькому кладовищі. Після того, як стало відомо про смерть Матвієнко, її колеги поділилися спогадами про співачку.

На початок