Прем'єр Британії: У Путіна та ХАМАСу була однакова мотивація для агресії проти сусідів

Прем'єр Британії: У Путіна та ХАМАСу була однакова мотивація для агресії проти сусідів

Прем'єр Британії: У Путіна та ХАМАСу була однакова мотивація для агресії проти сусідів
Прем'єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак під час пресконференції 20 серпня 2023 року, Лондон, фото: AP

Прем'єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак заявив, що у президента РФ Володимира Путіна та бойовиків руху ХАМАС була однакова мотивація для нападу на сусідні країни.

Про це глава британського уряду повідомив, виступаючи в Палаті громад.

"Вторгнення 7 жовтня було мотивоване ненавистю, а також страхом ХАМАС перед можливою появою нової рівноваги на Близькому Сході, яка залишила б у минулому старе бачення й запропонувала надію на кращий, безпечніший і успішніший шлях вперед. Така ж мотивація у Путіна в продовженні війни проти України", — сказав Сунак.

Прем'єр зазначив, що президент РФ боїться перетворення України на сучасну та процвітаючу демократію, тому хоче повернути українську державу до "імперіалістичної фантазії минулого".

"Путін зазнає невдачі, як і ХАМАС", — підкреслив глава британського уряду.

Що відомо про вторгнення ХАМАС в Ізраїль

Вранці 7 жовтня бойовики руху ХАМАС вдерлися на територію Ізраїлю із Сектора Гази, узявши під контроль кілька населених пунктів у прикордонній зоні та захопивши десятки заручників. У відповідь Ізраїль розпочав проти бойовиків контртерористичну операцію.

Світові лідери засудили атаку ХАМАС на Ізраїль, зокрема свою солідарність із народом Ізраїлю висловили в Європейському союзі та Україні.

Уряд Ізраїлю 8 жовтня підтримав запровадження воєнного стану в країні.

9 жовтня Ізраїль заявив про відновлення контролю над усіма прикордонними містами та згодом анонсував "повну облогу" Сектора Гази.

Прем'єр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу 11 жовтня погодився сформувати уряд національної єдності з членами опозиції, включаючи колишніх генералів, щоб керувати країною через кабінет міністрів воєнного часу.

Того ж дня у Секторі Гази припинилося постачання електроенергії. Це сталося після того, як на єдиній електростанції закінчилося паливо. 12 жовтня міністр енергетики Ізраїлю Ісраель Кац заявив, що Сектор Гази залишатиметься без світла, води та палива, поки не будуть звільнені заручники з Ізраїлю.

13 жовтня Армія оборони Ізраїлю закликала цивільних мешканців міста Газа евакуюватися у південному напрямку "задля власної безпеки та захисту".

Міністр оборони Ізраїлю Йоав Галлант 22 жовтня припустив, що наземна операція ЦАХАЛу в Секторі Гази може тривати три місяці.

На початок