СБУ затримала чиновника Антимонопольного комітету — вимагав у підприємця хабар у $8 тисяч

СБУ затримала чиновника Антимонопольного комітету — вимагав у підприємця хабар у $8 тисяч

Служба безпеки України викрила корупційну схему в АМКУ
СБУ затримує чиновника АМКУ за корупційну схему, 23 жовтня 2023 року. Фото: СБУ

Служба безпеки України викрила корупційну схему у Північному міжобласному територіальному відділенні Антимонопольного комітету (АМКУ). Держслужбовець там вимагав хабарі, щоб "заплющити очі" на порушення підприємців.

Про це СБУ пише на своєму сайті.

Кіберфахівці спільно з Нацполіцією затримали фігуранта в Києві. Співробітник АМКУ відділу досліджень та розслідувань розробив схему одержання грошей від підприємців.

Він вимагав хабарі з представників комерційних структур. Натомість обіцяв не оголошувати про порушення антимонопольного законодавства та не застосовувати санкції щодо підприємців.

Зокрема, держслужбовець вимагав гроші з компанії, яка займається гуртовою торгівлею хімічними засобами і технікою для очищування. За 8 тисяч доларів працівник АМКУ обіцяв керівнику підприємства не штрафувати його за порушення.

Співробітники СБУ зафіксували, як чиновник отримав першу частину хабаря, і затримали його "на гарячому" під час передання другої частини.

Фігуранту оголосили підозру за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою). Наразі він перебуває під вартою. Чоловіку загрожує до 10 років ув'язнення з конфіскацією майна.

На початок