Другу партію гуманітарної допомоги доправили до Сектору Гази. ЗМІ пишуть про вибух біля КПП "Рафах"

Другу партію гуманітарної допомоги доправили до Сектору Гази. ЗМІ пишуть про вибух біля КПП "Рафах"

Оновлено
Другу партію гуманітарної допомоги доправили до Сектору Гази. ЗМІ пишуть про вибух біля КПП "Рафах"
Палестинці йдуть через уламки будівель, зруйнованих ізраїльськими авіаударами в місті Газа у вівторок, 10 жовтня 2023 року. Фото: AP/Hassan Eslaiah

До Сектору Гази 22 жовтня прибула колона з 17 вантажівок, які доправили другу партію гуманітарної допомоги.

Про це повідомляє Al Jazeera.

Як зазначається, вантажні автомобілі перетнули кордон анклаву із Єгиптом.

Своєю чергою Reuters пише, що неподалік КПП "Рафах" стався вибух у той час, коли другий конвой з гуманітаркою проходив через кордон.

Згодом у Telegram-каналі ЦАХАЛу з'явилася інформація про те, що ізраїльські військові "випадково вистрілили з танка" та влучили у єгипетський пост, прилеглий до кордону в районі Керем-Шалом.

При цьому в Армії оборони Ізраїлю додали, що наразі триває розслідування інциденту і з'ясовуються подробиці, а також "висловили жаль з приводу того, що трапилося".

Раніше в Ізраїлі заявили, що дозволять Єгипту доставити обмежену кількість гуманітарної допомоги в Сектор Гази.

21 жовтня через контрольно-пропускний пункт "Рафах" проїхали 20 гуманітарних вантажівок. Після цього перехід закрили.

До слова, за оцінками ООН, для задоволення потреб мешканців Гази потрібно направляти близько 100 вантажівок з допомогою щодня.

Що відомо про вторгнення ХАМАС в Ізраїль

Вранці 7 жовтня бойовики руху ХАМАС вдерлися на територію Ізраїлю із Сектора Гази, узявши під контроль кілька населених пунктів у прикордонній зоні та захопивши десятки заручників. У відповідь Ізраїль розпочав проти бойовиків контртерористичну операцію.

Світові лідери засудили атаку ХАМАС на Ізраїль, зокрема свою солідарність із народом Ізраїлю висловили в Європейському союзі та Україні.

Уряд Ізраїлю 8 жовтня підтримав запровадження воєнного стану в країні.

9 жовтня Ізраїль заявив про відновлення контролю над усіма прикордонними містами та згодом анонсував "повну облогу" Сектора Гази.

Прем'єр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу 11 жовтня погодився сформувати уряд національної єдності з членами опозиції, включаючи колишніх генералів, щоб керувати країною через кабінет міністрів воєнного часу.

Того ж дня у Секторі Гази припинилося постачання електроенергії. Це сталося після того, як на єдиній електростанції закінчилося паливо. 12 жовтня міністр енергетики Ізраїлю Ісраель Кац заявив, що Сектор Гази залишатиметься без світла, води та палива, поки не будуть звільнені заручники з Ізраїлю.

13 жовтня Армія оборони Ізраїлю закликала цивільних мешканців міста Газа евакуюватися у південному напрямку "задля власної безпеки та захисту".

На початок