147 тонн небезпечних відходів: на Одещині ліквідують сховище з дустом

147 тонн небезпечних відходів: на Одещині ліквідують сховище з дустом

147 тонн небезпечних відходів: на Одещині ліквідують сховище з дустом
Ліквідація сховища з дустом на Одещині. Фото: Одеська ОВА/Facebook

На Одещині почали ліквідовувати одне зі сховищ з небезпечним інсектицидом ДДТ або дустом, який зберігається тут з 1979 року. Це роблять через загрозу російських атак, аби хімікати не потрапили у ґрунт та воду, розповіла директорка департаменту екології Одеської ОВА Ірина Шатохіна.

За її словами, на цьому сховищі зберігається 147 тонн дусту. Хімікат тут перебуває з 1979 року.

"Це дуст, який зберігається на даному місці ще з 1979 року. У 2002 році було оформлено паспорт місця цього зберігання. Тут перебуває 147 тонн дусту зібране з судна "Моздок", що затонуло у берегів нашого міста ще у 1970 роках", — розповіла вона.

Вона додала, що роботи необхідно було виконувати через загрозу російських атак: удари можуть призвести згодом до потрапляння речовин у ґрунт та воду. На це з обласного бюджету виділили 13 мільйонів гривень.

"Коли був відкритий даний саркофаг, ми побачили, що дійсно встигли почати ці роботи, тому що мішки, в яких вони були затарені, вже потребували знищення і не забезпечували герметизацію цих речовин небезпечних", — уточнила посадовиця.

На Одещині ліквідують сховище з дустом
Ліквідація сховища з інсектицидом ДДТ на Одещині. Фото: Одеська ОВА/Facebook

Роботи виконують представники компанії "Укрекопром". Співробітники працюють у захисних костюмах та протигазах, аби на тіло не потрапили хімічні речовини. Завершити планують виконати до кінця цього року, розповів керівник підприємства Віталій Данкевич.

"Працівники, які вдягнені у всі необхідні ЗІЗиЗасоби індивідуального захисту., виконують процес сортування відходів дусту в пакети, а потім ще додатково для безпечного наступного перевезення сортують їх у біг-бегиМ'який контейнер.. Потім їх завантажать на автотранспорт і будуть перевозити на наше підприємство, де буде вже виконуватись кінцевий процес знищення методом високотемпературного спалювання", — розповів директор компанії-підрядника.

Загалом в Одеській області залишається 50 таких місць, додали в департаменті екології ОВА. Їх згодом планують ліквідувати, а речовини знищити.

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок