Уряд може збільшити оплату праці у межах проєкту "Армія відновлення"

Уряд може збільшити оплату праці у межах проєкту "Армія відновлення"

Уряд може збільшити оплату праці у межах проєкту "Армія відновлення"
Відбудова постраждалого від обстрілів будинку на Північній Салтівці в Харкові, 30 червня 2023 року, ілюстративне фото: УНІАН

Уряд України розглядає можливе збільшення розміру оплати праці за виконання робіт в межах проєкту "Армія відновлення" до 1,5 мінімальної зарплати.

Про це йшлося під час міжвідомчої наради з питань працевлаштування внутрішніх переселенців, повідомило Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.

З 1 січня 2023 року мінімальна зарплата в Україні складає 6700 грн без урахування податку. Таким чином зарплата за участь в "Армії відновлення" може складати 10 050 гривень.

Також під час наради учасники розглядали нормативні зміни з розширення можливостей ВПО на отримання ваучера на навчання. Йдеться про ваучери на безоплатну перепідготовку чи підвищення кваліфікації. Зокрема, розглядали можливість подачі заявки на ваучер через Дію.

Крім того, обговорювали можливе збільшення періоду виплати компенсації роботодавцям за працевлаштування внутрішніх переселенців.

У заході взяли участь представники Мінреінтеграції, Мінекономіки, Держслужби зайнятості, Ощадбанку, обласних військових адміністрацій, інших відомств та організацій.

Що відомо про проєкт "Армія відновлення"

Проєкт "Армія відновлення" був запроваджений Урядом восени 2022 року. Його мета — залучити людей, які тимчасово втратили роботу, до відбудови країни через виконання ними суспільно корисних робіт, зокрема у заготівлі дров для військових та населення, укріпленні блок-постів.

З безробітними укладається строковий трудовий договір на період виконання зазначених робіт, оплата складає щонайменше 6700 грн і може дофінансовуватись з місцевих бюджетів чи коштом замовників таких робіт.

На початок