Президент Латвії: Якщо естонсько-фінський газопровід пошкодила РФ, треба закрити Балтійське море, а ЄС має озброюватися

Президент Латвії: Якщо естонсько-фінський газопровід пошкодила РФ, треба закрити Балтійське море, а ЄС має озброюватися

Рінкевичс про оборонну промисловість ЄС, закриття Балтійського моря та Україну
Едгарс Рінкевичс. Фото: Постольства Латвії в Україні

Президент Латвії Едгардс Рінкевичс, виступаючи на латвійському телебаченні, сказав, що Європа має озброюватися, а якщо розслідування доведе причетність Росії до поломки естонсько-фінського газопроводу Balticconnector, то НАТО має закрити Балтійське море.

Про це пишуть Delfi та Latvijas Sabiedriskie Mediji.

Про оборонну промисловість та ситуацію в Європі та на Близькому Сході

Президент сказав в інтерв'ю програми "900 секунд" на телеканалі TV3, що держави НАТО та Євросоюзу мусять наростити свої потужності оборонної промисловості, щоб виробляти необхідне озброєння для себе та для України.

"Хочемо ми цього чи ні, Європа має озброюватися", — сказав лідер Латвії, наголосивши, що лише слів буде недостатньо.

20 жовтня президент Едгар Рінкевичс, прем'єр-міністерка Евіка Сіліня, міністр оборони Андріс Спрудс та міністр закордонних справ Кріш'яніс Каріньш зустрілися з єврокомісаром Т'єрі Бретоном. Прем'єра на зустрічі зауважила, що Латвія готова розвивати свою оборонну промисловість, щоб збільшити військовий потенціал ЄС, пише Delfi.

А на "Ризькій конференції 2023" президент Рінкевичс, що у Європі та на Близькому Сході — хаос, а наступний рік буде складним і для Ізраїлю, і для України.

"Україна має перемогти Росію, а Ізраїль має перемогти терористів ХАМАСу. Якщо ми хочемо досягти міцного миру в Європі, ми маємо говорити про вступ України до ЄС", — наголосив глава держави.

Про газопровід Balticconnector

В інтерв'ю передачі латвійського телебачення Šodienas jautājums президент сказав, що "якщо буде ясно доведено, що це Росія (…), має бути дискусія про те, що для захисту нашої критичної інфраструктури треба говорити, що ми можемо закрити Балтійське море".

Водночас Едгардс Рінкевичс наголосив: такі рішення варто обговорювати з НАТО вже за підсумками розслідування, а воно ще триває.

11 жовтня у Фінляндії розпочали розслідування щодо "ймовірного навмисного пошкодження" газопроводу Balticconnector у Балтійському морі, що пролягає між Фінляндією та Естонією. Влада Естонії співпрацює також зі слідством. Президент Алар Каріс 11 жовтня заявляв, що його країна вимагає відповіді.

Введений в експлуатацію у 2019 році, Balticconnector був єдиним каналом імпорту газу до Фінляндії, окрім зрідженого природного газу (СПГ), оскільки російський імпорт був припинений у травні 2022 року після вторгнення РФ в Україну.

На початок