Республіканець Джордан зняв свою кандидатуру на посаду спікера Конгресу США

Республіканець Джордан зняв свою кандидатуру на посаду спікера Конгресу США

ЗМІ
Джим Джордан
. Конгресмен Джим Джордан. Фото: AP

Республіканець Джим Джордан вирішив зняти свою кандидатуру на посаду спікера Палати представників Сполучених Штатів й натомість підтримати тимчасове розширення повноважень виконувача обов’язків спікера Патріка Макгенрі.

Про це повідомляє The Washington Post, посилаючись на анонімних співрозмовників.

За даними видання, після двох невдалих для Джордана турів голосування у вівторок 17-го і в середу 18 жовтня, республіканці дали йому зрозуміти, що той не має достатньої підтримки для обрання на посаду спікера.

Водночас телеканал CNN, посилаючись на власні джерела, повідомляє, що Джим Джордан не відмовився від ідеї поборотись за посаду спікера нижньої палати Конгресу, але не буде ініціювати голосування в четвер, 19 жовтня, аби спробувати зібрати додаткові голоси.

CNN, як і The Washington Post, зазначають, що Джордан схиляється до підтримки резолюції про надання повноважень тимчасовому спікеру Патріку Макгенрі. Це дозволить Палаті представників проголосувати за федеральний бюджет, включно з допомогою Україні.

18 жовтня Палата представників США вдруге провалила голосування за обрання спікера. Кандидат від Демократичної партії Гакім Джеффріс набрав 212 голосів, республіканець Джим Джордан — 199. Для обрання спікера необхідна підтримка щонайменше 217 голосів.

Перше голосування за обрання спікера, яке Палата представників провалила, відбулося вчора, 17 жовтня.

Що відомо про відставку спікера Палати представників

Палата представників Конгресу США у вівторок, 3 жовтня, проголосувала за усунення конгресмена Кевіна Маккарті з посади спікера.

Раніше жоден спікер Палати представників США ніколи не був усунений з посади через проголосовану резолюцію.

Маккарті звільнили через кілька днів після того, як він в останню мить успішно організував двопартійне голосування, щоб запобігти закриттю уряду.

За день до того у Конгресі обговорювали питання, чи уклали президент Джо Байден і спікер Палати представників Кевін Маккарті таємну угоду, яка могла б захистити майбутню фінансову допомогу Україні.

Підозра полягала в тому, що Байден погодився підписати тимчасовий законопроєкт для уникнення "шатдауну", що не містив допомогу Україні, в обмін на те, що Маккарті погодився провести окреме голосування щодо цієї допомоги пізніше.

Маккарті заперечив існування таємної угоди з Байденом.

2 жовтня член Палати представників від Республіканської партії Метт Гетц вніс на розгляд пропозицію щодо усунення Кевіна Маккарті з посади спікера Палати представників.

На початок