В ГУР прокоментували візит Путіна до Китаю: "Фурору точно не відбулося"

В ГУР прокоментували візит Путіна до Китаю: "Фурору точно не відбулося"

В ГУР прокоментували візит Путіна до Китаю: "Фурору точно не відбулося"
Представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов, фото: УНІАН

Представник Головного управління розвідки МО Андрій Юсов заявив, що від візиту президента Росії Володимира Путіна до Китаю "фурору точно не відбулося".

Про це спікер повідомив у ефірі телемарафону "Єдині новини".

"Україна уважно стежить за цим, і не лише Україна, тому що людина, яка аргументовано підозрюється в скоєнні воєнних злочинів і скоро обов'язково опиниться на лаві підсудних на міжнародному трибуналі, робить якісь спроби міжнародних вояжів, за цим треба стежити", — сказав Юсов.

Як зазначив представник ГУР, що стосується підтримки Китаю Росії у війні проти України — "нічого не змінилося".

"Китай продовжує займати окремо позицію. Це спроба вибудовувати роль посередника в перспективі. А це не передбачає якоїсь прямої військової підтримки. Нової інформації в цьому напрямку немає не у нас, а для Путіна", — підкреслив спікер.

Також Юсов прокоментував інформацію щодо можливого приїзду російського президента до Північної Кореї.

"Якщо дивитися на світову мапу, не так багато варіантів, куди він може без проблем і безперешкодно для себе подорожувати. Тому КНДР популярна останнім часом серед чиновників російського нацистського режиму, бо туди можна поїхати, там готові приймати", — продовжив представник ГУР.

Окрім цього, спікер додав, що стосується саме аспекту ядерних держав, "для України додаткових загроз не треба шукати", тому що ядерний шантаж — це "не нова складова політики РФ".

"Вона буде й далі тривати. Але вся номенклатура озброєння, яка доступна у російських окупантів, використовується у війні проти України. Шантаж ядерною зброєю чуємо щодня з офіційних ротів Кремля, пропагандистських інструментів. Це традиційна політика окупантів", — підсумував Юсов.

Що відомо про візит Путіна до Китаю

Путін вранці 17 жовтня прибув до Пекіна для участі в міжнародному форумі "Один пояс — один шлях". У Китаї президент РФ пробуде два дні.

Це друга поїздка Путіна за кордон після того, як у березні Міжнародний кримінальний суд видав ордер на його арешт за викрадення українських дітей. При цьому це перша офіційна поїздка президента РФ за межі колишнього Радянського Союзу в цьому році —  після візиту до Киргизстану на початку жовтня.

У рамках візиту до КНР Путін 18 жовтня зустрівся з китайським лідером Сі Цзіньпіном. Переговори пройшли у двох форматах.

На початок