Батарейки, термометри та лампи: на Полтавщині у 10 громадах збирали небезпечні відходи

Батарейки, термометри та лампи: на Полтавщині у 10 громадах збирали небезпечні відходи

Екобус обласний
Фото: Суспільне Полтава

На Полтавщини наприкінці вересня відновив роботу обласний екобус. Від початку року виїздів у громади не було. Це тому, що не було замовлень на його послуги. Нині небезпечні відходи уже зібрали у десяти громадах області.

Про це Суспільному розповіла керівниця відділу інвестиційної діяльності обласної ради Олеся Дроботенко.

На Полтавщині у 10 громадах збирали небезпечні відходи
Екобус. Фото: Суспільне Полтава

Як працює обласний екобус 2023-го

Від початку 2023 року виїздів обласного екобуса до громад не було. Це тому, що не було замовлень на його послуги, розповіла керівниця відділу інвестиційної діяльності обласної ради Олеся Дроботенко. Відновили роботу наприкінці вересня.

"З початку року розсилаємо листи, що є екобус і що ви його можете будь-коли замовити і повідомити свої обсяги та приблизний період, коли він вам потрібен. Здебільшого на осінь його замовляють, коли в них є залишки в бюджеті, або є звідки взяти кошти на утилізацію. Полтавська обласна рада співфінансує 50% від загальних витрат на утилізацію за лампи, батарейки та термометри", ― каже начальниця відділу інвестиційної діяльності обласної ради Олеся Дроботенко.

Батарейки, термометри та лампи збирали на Полтавщині
На Полтавщині збирали небезпечні відходи. Фото: Суспільне Полтава

У Решетилівській громаді екобус працював дві години. Відпрацьовані батарейки, лампи та градусники люди приносили до міської ради. Сповіщали жителів про роботу екобуса, зокрема, через сайт міськради та соцмережі, каже Андрій Романов.

"Всім громадам через обласну раду було надіслано методичку, де було визначено алгоритм дій, що і як робити для того, щоб відповідна техніка приїхала. Ми цим скористалися. Номінально на програму закладали 40 тисяч гривень. Але, враховуючи потреби і фактаж минулих років, вирішили виділити поки 20 тисяч гривень", ― говорить начальник відділу Решетилівської міськради Андрій Романов.

Батарейки, термометри та лампи: на Полтавщині у 10 громадах збирали небезпечні відходи
У громаді збирали небезпечні відходи. Фото: Суспільне Полтава

За день роботи у Решетилівській громаді зібрали 131 кілограм батарейок, 1052 лампи та 14 термометрів. Зібрали небезпечні відходи й в усіх освітніх закладах громади.

"Задля недопущення забруднення нашої екології, навколишнього середовища, розуміємо, що правильно потрібно утилізувати дані небезпечні відходи. Тому, спільно із закладами зібрали дані лампи люмінесцентні, а також акумулятори, батарейки. Провели централізований збір даних відходів", ― каже заступник начальника відділу освіти Решетилівської громади Олександр Полнобродський.

Термометри та лампи збирали на Полтавщині
Термометри. Фото: Суспільне Полтава

Скільки зібрали небезпечних відходів

Загалом із кінця вересня екобус побував у десяти громадах області. Там зібрали понад півтори тисячі кілограмів батарейок, майже п’ять тисяч люмінесцентних ламп та понад півтори сотні термометрів.

"Ми провели тендер, наша комунальна установа, і компанія, яка виграла, вона забирає сама на території Полтави всі ці відходи і везе на єдиний завод найближчий у Румунії", ― каже начальниця відділу інвестиційної діяльності обласної ради Олеся Дроботенко.

Як розповіла Олеся Дроботенко, роботу екобуса планують продовжити і у листопаді.

Що відомо про екобус

Екобус на Полтавщині працює від 2020-го року. Його придбали за майже 1 мільйон гривень із обласного бюджету.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок