У Шепетівці на Хмельниччині розпочали опалювальний сезон

У Шепетівці на Хмельниччині розпочали опалювальний сезон

У Шепетівці на Хмельниччині розпочали опалювальний сезон
Майже усі котельні у Шепетівці розпочали роботу . Фото: сайт міста Шепетівки

У Шепетівській громаді відсьогодні, 19 жовтня, стартує опалювальний сезон. Тепло подадуть для усіх категорій споживачів, у тому числі й для населення. Тепловики прогнозують стабільну та безперебійну подачу тепла протягом усього опалювального сезону.

Про це повідомили у Шепетівській міській раді.

За інформацією комунального підприємства "Шепетівське підприємство теплових мереж", котельні та теплові мережі підприємства підготовлені в повному обсязі та готові функціонувати.

"Упродовж міжопалювального періоду були виконані всі необхідні заходи, передбачені чинною нормативно-технічною документацією по підготовці обладнання, замінили деякі старі труби, модернізували котельні, тому очікуємо безперебійної подачі теплопостачання в оселі наших містян. Плануємо цей опалювальний сезон пройти нормально", — розповідає директор Шепетівського підприємства теплових мереж Володимир Кушнір

Також шепетівські теплопостачальники повідомляють, що станом на 1 жовтня цього року загальна заборгованість за надані ними послуги складає понад 30 мільйонів гривень, з них майже 29 мільйонів заборгувало населення міста.

"Борги ще є, але вони менші, ніж були минулого року. І ця сума майже щодня зменшується. Наразі критичної ситуації із заборгованістю населення, я б сказав, немає. Нам дозволили стягувати борги через суд та виконавчу службу, тож юридичний відділ в міжопалювальний період гарно попрацював і їх вдалося скоротити. Багато людей виїхало за кордон, коли почалася війна, відповідно вони не платили, а тепло в їхні оселі подавалося, тому й борги з'явилися. Зараз починають потроху повертатися і розраховуватися. Чимало людей приходить і робить реструктуризацію боргу, особливо ті, хто подають заяву на призначення субсидії", — каже Володимир Кушнір.

Глобальнішою проблемою, каже Кушнір — є відшкодування різниці у тарифах.

"Враховуючи запровадження мораторію на підвищення цін (тарифів) у сфері теплопостачання, встановлені підприємством економічно-обґрунтовані тарифи для категорії споживачів "Населення" в опалювальному періоді 2023-2024 років застосовуватися не будуть та залишаться на рівні тарифів, які застосовувалися станом на 24 лютого 2022 року. Треба сказати, що вартість наших послуг не підвищувалася ще з 2021 року — зараз діючий тариф складає 2 293,76 гривень за гігакалорію, — а ціни на матеріально-технічні ресурси зросли в декілька разів. Держава обіцяла компенсувати втрати на різниці тарифів, але на сьогодні вона нам уже заборгувала майже 30 мільйонів гривень, і коли ми їх отримаємо — невідомо", — додає посадовець.

За словами Кушніра, продовжують вони сплачувати борг за газ і попереднього теплопостачальника — ТОВ "Шепетівка Енергоінвест", у якого в концесії кілька років перебувало їхнє підприємство. Щомісяця разом із Шепетівською міською радою, яка виступала тоді гарантом розрахунку за газ, підприємство, зі слів його редактора, платить 524 тисячі гривень "Нафтогазу" в рахунок погашення боргів минулих років.

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок