Від початку 2023-го року у Полтавській області про домашнє насильство до поліції повідомляли понад 8 тисяч разів. Жертвам можна скаржитися, зокрема, до правоохоронців та до центрів соціальної допомоги.
Скільки випадків домашнього насильства було 2023-го на Полтавщині
Від початку року поліцейські Полтавщини склали 4 173 адміністративних матеріали та розпочали 97 кримінальних проваджень, які стосуються домашнього насильства. Про це повідомили на офіційному сайті поліції з посиланням на начальника управління превентивної діяльності поліції регіону Романа Ніколаєнка.
"Упродовж цього року поліцейські Полтавщини відреагували на понад 8 тисяч повідомлень громадян з попередньою правовою кваліфікацією ― домашнє насильство. За результатами проведених перевірок підтверджено понад 4 тисячі таких фактів", ― каже Роман Ніколаєнко.
На профілактичний облік поставили 4 130 людей:
- 3630 чоловіків;
- 497 жінок;
- трьох неповнолітніх.
"Стосовно кривдників працівниками поліції винесено 2497 термінових заборонних приписів. Ці документи забороняють кривдникам спілкуватися з постраждалою людиною і перебувати з нею в одному місці. Приписи можуть діяти на термін до 10 днів", ― розповів правоохоронець.
До суду 2023-го року передали 31 провадження щодо домашнього насильства, із них у 24 є вироки. За вчинення домашнього насильства може загрожувати до двох років позбавлення воліПозбавлення волі – кримінальне покарання в Україні, яке полягає в ізоляції засудженого від суспільства та поміщенні його до кримінально-виконавчої установи.

Куди звертатися у випадку домашнього насильства на Полтавщині
Якщо людина зазнає домашнього насильства, можна:
- телефонувати на лінію 102 або звернутися до правоохоронців через застосунок для жінок, що має приховану кнопку виклику поліції;
- особисто подати заяву у поліцію, отримати талон-повідомлення про її реєстрацію;
- телефонувати на безкоштовну національну "гарячу лінію" з протидії домашньому насильству: 0 800 500 335 чи 116-123, 15-47;
- надіслати звернення на чат-бот #ДійПротиНасильства (@police_helpbot);
- телефонувати на лінію 103 або прийти до найближчого медзакладу по допомогу;
- звернутися у пункти безоплатної правової допомоги;
- подати заяву до суду про видачу обмежувального припису;
- прийти до центрів соціальної допомоги або громадських організацій.
Поліцейські, які приїдуть на місце виклику, мають припинити правопорушення і надати допомогу жертвам, з’ясувати дані порушника. Крім того, можуть затримати людину, яка, ймовірно, вчинила насильство, винести їй заборонний припис або анулювати її дозвіл на зброю і боєприпаси.
У Полтаві, Кременчуці, Лубнах та Миргородському районі також працює мобільна бригада соціально-психологічної допомоги постраждалим від домашнього насильства. До них можна зателефонувати:
- у Полтаві: 050-730-09-93 або 067-610-58-02;
- у Кременчуці 0976432968 або 0662500133;
- у Лубнах та Ромоданівській громаді Миргородського району – 0503885477.
Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах: