У Харкові до літа планують відновити 41 школу, пошкоджену обстрілами. Як тривають ремонти

У Харкові до літа планують відновити 41 школу, пошкоджену обстрілами. Як тривають ремонти

У Харкові до літа планують відновити 41 школу, пошкоджену обстрілами. Як тривають ремонти
Будівельники відновлюють фасад пошкодженого обстрілами РФ ліцею в Харкові. жовтень 2023 року. Фото: Дмитро Гребінник/Суспільне Харків

До середини 2024 року в Харкові планують відновити 40 пошкоджених обстрілами РФ шкіл — за кошти з державної субвенції. У половині закладів роботи розпочали влітку. Ще один ліцей на Салтівці ремонтують за гроші з міського бюджету, приблизна вартість — 7 мільйонів гривень.

Про це Суспільному розповів заступник директора міського департаменту житлово-комунального господарства Євген Пасенов.

Харків школа
У половині з 41 школи ремонти розпочали влітку 2023 року, Харків. жовтень 2023 року. Фото: Дмитро Гребінник/Суспільне Харків

ліцей харків
У харківському ліцеї закрили вибиті внаслідок обстрілу РФ вікна. жовтень 2023 року. Фото: Дмитро Гребінник/Суспільне Харків

Робітники приватної фірми замінюють покрівлю та ремонтують фасад у харківському ліцеї. Старе покриття було посічене уламками російської ракети, говорить виконроб Сергій Цегельник.

"Ми зараз проводимо капітальний ремонт з покрівлі. Не було в нас багато часу, щоб спочатку зробити парапети, а потім все інше, ми дивилися на погоду. Зайшли, зірвали все до плит, зробили стяжку, армування, закатали в два шари. Я думаю, ще кілька днів, і ми закінчимо. Парапети накриємо металом, зробимо звиси. Років 15 він стоятиме, на 100% впевнений", — каже Сергій Цегельник.

ліцей Харків
Сергій Цегельник керує ремонтними роботами в харківському ліцеї. жовтень 2023 року. Фото: Дмитро Гребінник/Суспільне Харків

ліцей Харків
Діра у стелі в ліцеї Харкова після обстрілу РФ у 2022 році. жовтень 2023 року. Фото: Дмитро Гребінник/Суспільне Харків

Цей ліцей потрапив під обстріл у квітні 2022 року. Тут вибиті 90 вікон, є пробоїна в даху, каже директорка Наталія Огородницька. Вона та 70 людей на момент удару переховувалися в закладі.

"Жили там майже чотири місяці. Усі люди були в їдальні, ми їли, був обід. І коли це сталося, школа здригнулася страшно, нікого не поранило, на щастя. Оцей дзвін скла, він, напевно, на все життя залишиться в наших вухах і серцях. Це був єдиний удар по нашій школі: все подвір’я було вкрите склом та іншим будівельним сміттям, прийшли дуже багато батьків наших учнів та місцевих жителів, щоб допомогти все це прибрати. Це — наш спільний дім", — говорить Наталія Огородницька.

школа харків
Вирва внаслідок обстрілу на стадіоні ліцею в Харкові. жовтень 2023 року. Фото: Дмитро Гребінник/Суспільне Харків

У Харкові до літа планують відновити 41 школу, пошкоджену обстрілами
Пошкоджені меблі та речі з ліцею в Харкові. жовтень 2023 року. Фото: Дмитро Гребінник/Суспільне Харків

За словами директорки, зараз у ліцеї дистанційно навчаються 712 дітей.

"Було приблизно на 200 дітей більше, але, на жаль, вони роз’їхалися, деякі тимчасово змінили школу. Багато дітей перебувають за кордоном, але більшість — перебувають у Харкові", — додає Огородницька.

У Харкові до літа планують відновити 41 школу, пошкоджену обстрілами. Як тривають ремонти
Будівельний майданчик на подвір'ї харківського ліцею. жовтень 2023 року. Фото: Дмитро Гребінник/Суспільне Харків

За кошти з держсубвенції ремонтують школи з пошкодженнями середнього ступеня, пояснює заступник директора міського департаменту житлово-комунального господарства Євген Пасенов.

"Якщо третя категорія руйнувань, то у в нас є сумніви, чи доречно залишати. На Метробудівників є такі об'єкти, де було п'ять влучань: завалені стіни, там немає нічого. Туди ми, звичайно, ніякі кошти не просили, тому що там мінімальні роботи з відновлення конструктиву будуть коштувати дуже дорого", — каже Пасенов.

євген пасенов
Заступник директора міського департаменту ЖКГ Євген Пасенов. жовтень 2023 року. Фото: Дмитро Гребінник/Суспільне Харків

У Харкові до літа планують відновити 41 школу, пошкоджену обстрілами. Як тривають ремонти
Ремонт у харківському ліцеї планують завершити до кінця 2023 року. жовтень 2023 року. Фото: Дмитро Гребінник/Суспільне Харків

За словами Пасенова, близько 20 шкіл мають відремонтувати до кінця 2023 року.

Як повідомила Суспільному директорка міського департаменту освіти Ольга Деменко, 15 шкіл у Харкові відремонтують за кошти благодійників. Ще залишаються 30 закладів освіти, які потребують відновлення.

У 2022 році у Харкові відновили 32 пошкоджених школи, додала Деменко.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube

На початок