4 тисячі фальшивих паспортів. СБУ викрила зловмисників, які друкували документи для нелегалів

4 тисячі фальшивих паспортів. СБУ викрила зловмисників, які друкували документи для нелегалів

4 тисячі фальшивих паспортів. СБУ викрила зловмисників, які друкували документи для нелегалів
СБУ

Служба безпеки України заявляє про затримання учасників організованої групи, які налагодили механізм незаконної легалізації іноземців в Україні для подальшого переправлення до країн Євросоюзу.

"Зловмисники виготовляли фальшиві паспортні документи держав ЄС для вихідців з країн підвищеного терористичного ризику з Середньої Азії та Близького Сходу. Оперативники спецслужби задокументували понад 300 епізодів виготовлення підроблених ID-карток та закордонні паспорти країн Євросоюзу", — йдеться в повідомленні відомства.

Згідно з ним, також встановлено понад 20 так званих "оптових замовників" фальшивих документів у 12 регіонах України.

Затримання
Затримання. СБУ

Зазначається, що середній обсяг підроблених документів становив від 200 до 320 одиниць щомісяця. Орієнтовна кількість виготовлених зловмисниками фальшивих документів за період діяльності злочинної групи з початку 2017 року становить майже 4 тисячі.

У СБУ заявляються, що, за результатами проведення спецоперації на території Чернівецької, Львівської та Тернопільської областей, викрили всіх учасників злочинної групи, у тому числі "оптового замовника" – співробітника Національної поліції. Також блоковано роботу цеху з виготовлення підроблених документів.

Зброя
Зброя. СБУ

Під час слідчих дій правоохоронці вилучили у зловмисників зразки фальшивок, обладнання для їх виготовлення, велику суму у готівці, отриману від протиправної діяльності, та інші речі, що мають доказове значення. Всі вони будуть направлені на експертизу. Крім того вилучено 5 одиниць вогнепальної мисливської зброї, яка зберігалася без відповідних дозволів та з ознаками переробки.

Нині шести фігурантам повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 332Стаття 332. Незаконне переправлення осіб через державний кордон України, ч. 3 ст. 358Стаття 358. Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів Кримінального кодексу України.

Що відомо

  • Контррозвідники Служби безпеки України виявили та блокували канал, за допомогою якого до Європейського Союзу незаконно перевозили й легалізовували іноземців з деяких країн Азії та Близького Сходу.
  • Служба безпеки України затримала у Києві посадовця департаменту Державної служби з надзвичайних ситуацій, який вимагав 70 тисяч доларів за видачу дозвільної документації.
  • СБУ припинила діяльність фінансової піраміди B2B Jewelry, організатори якої привласнили понад 250 мільйонів доларів.
  • Начальнику сектору кримінальної поліції одного з управлінь столичної поліції, який вимагав гроші у власниці бару, повідомили про підозру.
На початок