Перейти до основного змісту
Велика Британія та ФРН після війни не будуть відновлювати енергетичні відносини з РФ — Bloomberg

Велика Британія та ФРН після війни не будуть відновлювати енергетичні відносини з РФ — Bloomberg

Штаб-квартира російської газової монополії "Газпром"
Штаб-квартира російської газової монополії "Газпром", Санкт-Петербург, Росія. AP

У Великій Британії та Німеччині вважають, що навіть якщо Росія припинить повномасштабну війну проти України, а в Кремлі відбудеться зміна влади, торговельні відносини між Європою та її колишнім головним постачальником енергії не відновляться.

Про це пише Bloomberg.

Зокрема посол Німеччини у Великій Британії Мігель Бергер на енергетичному Форумі, який відбувся у Лондоні, заявив, що "це відносини, які добігли кінця". Водночас міністр енергетики Великої Британії Грем Стюарт сказав, що "повернення не буде".

Після початку повномасштабної війни РФ проти України Європа скоротила свою залежність від російських енергоносіїв. Торік ЄС запровадив заборону на імпорт вугілля та нафти з РФ. Постачання природного газу також значно скоротилося: газопровід Nord Stream спочатку був зупинений Росією, а потім пошкоджений підводними вибухами. Зараз Росія забезпечує менш як 10% енергопостачання регіону порівняно з більш ніж третиною до війни.

Для Великої Британії це не суттєво, оскільки Росія постачала лише 4% газу та 9% нафти у 2021 році, згідно з парламентським звітом. Для ФРН це стало викликом, оскільки з Росії імпортувалося близько половини поставок газу. За словами Бергера, ця ситуація — "дуже складна проблема", ціни на газ у Німеччині залишаються вищими, ніж до повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

Що відомо про обмеження для російського газу

З 1 січня 2023 року, Британія повністю припинила імпорт російського скрапленого газу.

22 грудня 2022 року Євросоюз офіційно встановив граничну ціну на газ на рівні 180 євро за мегават-годину.

Експерт з енергетичних питань Юрій Корольчук в ефірі Суспільного пояснив, що Встановлена Євросоюзом гранична ціна на природний газ націлена на те, щоб контролювати ціну скрапленого газу, який буде надходити на європейський ринок через LNG термінали.

Він також розповів, що ця угода містить ризики. Зокрема, якщо виникне великий дефіцит газу, або компанії-постачальники скрапленого газу займуть жорстку позицію і не будуть постачати паливо, то через цю граничну ціну Європа потрапить в ще більшу пастку дефіциту.

Топ дня

Вибір редакції

На початок