На Івано-Франківщини від лептоспірозу померла людина

На Івано-Франківщини від лептоспірозу померла людина

На Івано-Франківщини від лептоспірозу померла людина
Фото ілюстративне: Суспільне Івано-Франківськ

У Надвірнянському районі на Івано-Франківщині від лептоспірозу померла людина. Загалом на території району медики зареєстрували два випадки цього захворювання.

Про це повідомили на сайті Делятинської громади.

Від початку 2023 року 141 українець занедужав на лептоспіроз. Це у 1,6 раза більше, ніж за такий самий період минулого року, інформують на Facebook-сторінці Івано-Франківського обласного центру контролю та профілактики хвороб.

Що таке лептоспіроз і наскільки він небезпечний

Лептоспіроз — це небезпечна зоонозна інфекційна хвороба, спричинена збудником-бактерією Leptospira. Найчастіше недугу діагностують у період із серпня до жовтня з піком у вересні. Без лікування лептоспіроз може призвести до ураження нирок, печінки, менінгіту та смерті.

Інкубаційний період від часу зараження до перших ознак недуги триває від 2 до 20 днів. Хвороба характеризується раптовим початком, інтоксикацією та хвилеподібним перебігом.

Упродовж захворювання температура тіла людини підвищується до 39-40°. Окрім цього, з'являється загальна слабкість, мігрень, біль у попереку, суглобах та м'язах.

Недуга часто призводить до тяжких наслідків. Хвороба може тривати у важкій формі з ураженням нирок, печінки та очей. Найчастіше смерть під час захворювання на лептоспіроз настає від гострої ниркової недостатності.

Джерела захворювання

Носіями лептоспірозу є мишовидні гризуни, дикі та сільськогосподарські тварини. У тварин спостерігаються різні варіанти перебігу хвороби. Найчастіше — стерта форма та носійство. У зовнішнє середовище збудник недуги потрапляє разом із сечею.

Як вберегтися від лептоспірозу

Для профілактики лептоспірозу під час роботи по господарству спеціалісти рекомендують використовувати рукавиці та гумове взуття. Продукти та корми для тварин потрібно зберігати в недоступних для гризунів місцях. Вберегтися від лептоспірозу також можна завдяки регулярному догляду за руками й лікуванню подряпин та ран.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube

На початок