В Івано-Франківську до Дня боротьби з торгівлею людьми провели акцію "Придивись"

В Івано-Франківську до Дня боротьби з торгівлею людьми провели акцію "Придивись"

В Івано-Франківську до Дня боротьби з торгівлею людьми провели акцію "Придивись"
Фото: Суспільне Івано-Франківськ

До Європейського дня боротьби з торгівлею людьми, який відзначають 18 жовтня, в Івано-Франківську провели всеукраїнську акцію "Придивись". На Вічевому майдані розмістили інформаційні стенди та банер з описом обставин, через які людина може опинитися в рабстві.

Про це повідомляє кореспондентка Суспільного з місця події.

Окрім того, у середмісті провели благодійний забіг, до якого долучилися студенти Івано-Франківського коледжу фізичного виховання.

У середмісті Франківська провели благодійний забіг, до якого долучилися студенти коледжу фізвиховання
В Івано-Франківську до Дня боротьби з торгівлею людьми провели благодійний забіг. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

З 2000 до 2023 року представники Міжнародної організації з міграції в Україні надали допомогу майже 20 тисячам людей, які постраждали від трудової чи сексуальної експлуатації, розповів представник організації Назарій Куземка.

Представник Міжнародної організації з міграції в Україні Назарій Куземка на акції "Придивись"
Представник Міжнародної організації з міграції в Україні Назарій Куземка. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"Європейська спільнота відзначає день протидії торгівлі людьми, весь цивілізований світ об’єднується довкола боротьби з цією проблемою, оскільки вона набула глобальних масштабів. За рівнем доходів вона поступається тільки рівню доходів торгівлею зброєю і наркотиками. Із січня по вересень 2023 року Міжнародна організація з міграції зафіксувала, виявила та надала допомогу 296 людям, які постраждали від торгівлі людьми й були втягнуті в різні ситуації експлуатації — трудової, сексуальної", — каже Назарій Куземка.

До Дня боротьби з торгівлею людьми провели акцію "Придивись" у середмісті Франківська
Фото: Суспільне Івано-Франківськ

В Івано-Франківську Міжнародна організація з міграції співпрацює з благодійним фондом "Карітас Івано-Франківськ". Директор фонду, отець Володимир Чорній розповідає, що цьогоріч надали допомогу 17 постраждалим від торгівлі людьми.

Отець Володимир Чорній розповів про акцію "Придивись"
Директор благодійного фонду "Карітас Івано-Франківськ", отець Володимир Чорній. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"У 2023 році ми мали справу щодо продажу дітей. Це ж — ганебне явище. Маємо багато трудової експлуатації, коли наших людей використовують, як рабів. Маємо випадки, пов’язані з війною. Ці люди пережили страхіття агресії, були зґвалтовані й використані в різний спосіб. І, певна річ, ми, як спільнота, повинні бути солідарні й допомагати цим людям. Але найважливіше — запобігти цьому", — говорить Володимир Чорній.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube

На початок