У Херсоні відбудеться фестиваль "ГогольFEST dream": як до нього готуються

У Херсоні відбудеться фестиваль "ГогольFEST dream": як до нього готуються

У Херсоні відбудеться фестиваль "ГогольFEST dream": як до нього готуються Світлина: Суспільне Херсон

У Херсоні триває підготовка до міжнародного фестивалю "ГогольFEST dream", який розпочнеться 4 вересня. Urban CAD – одна з п’яти локацій, де відбуватиметься візуальна програма.

Тотальна інсталяція в Urban CAD називається "Сни Гекати", говорить кураторка візуальної програми фестивалю Олена Афанасьєва.

"Тут художники розмірковують, чому людині завжди хотілося, щоб у світі існувало щось таємниче, нічне, пов’язане з таємницею сновидінь", – каже Олена.

За словами жінки, ім’я богині Гекати, покровительки ночі та магії, тісно пов’язане з Херсонщиною:

"Є одна з найкрасивіших легенд Херсонщини, пов’язана з лісом Гілея. У нас є видавництво "Гілея", пансіонат "Гілея", відома група футуристів була "Гілея". А Геката – стародавня богиня, змієнога діва. Вона жила у печері у лісі Гілея. І до неї, за легендою, прийшов Геракл. Вони народили трьох синів, молодшим був Скіф".

Підготовка до фестивалю триває понад два тижні. Олена Афанасьєва розказує, що у візуальній програмі будуть представлені роботи понад 15 авторів. Це і розписи, і мурали, і витинанки. В одному з приміщень художниця Анна Грохольська готує поверхню для свого майбутнього розпису. За словами Анни, вона планує розмістити квіти на площі приблизно п'ять квадратних метрів.

У Херсоні відбудеться фестиваль "ГогольFEST dream": як до нього готуютьсяСвітлина: Суспільне Херсон

Анна Грохольська готує локацію для майбутнього розпису

Євгенія Решетнікова та Олександра Паранченко разом працюють над спільним проєктом настінного розпису.

"Це таке міфологічне створіння. Змішуємо сучасну культуру, сучасні тренди та легенди", – говорить Паранченко.

Серед інсталяцій буде переставлена і скульптура, зокрема, робота відомого у Херсоні художника й тату-майстра Андрія Бейко.

"Він робить маски. Зазвичай це маски невеликі, але для "ГогольFEST'у" він зробив велику таку маску. Це частина інсталяції, яку він буде робити на фестивалі", – говорить Олена Афанасьєва.

У Херсоні відбудеться фестиваль "ГогольFEST dream": як до нього готуютьсяСвітлина: Суспільне Херсон

Цю маску для фестивалю виготовив художник Андрій Бейко

Перформанси – одна з частин візуальної програми фестивалю. За цю частину відповідатиме перформер Олександр Гузєєв. Чоловік каже, що зараз саме намагається відчути простір, локацію.

Фестиваль "ГогольFEST dream" у Херсоні триватиме протягом трьох днів з 4 вересня.

Оксана Хлєбус, В’ячеслав Ходус.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди