ЦАХАЛ оголосив, що на півдні Сектору Гази працює гуманітарна зона

ЦАХАЛ оголосив, що на півдні Сектору Гази працює гуманітарна зона

Ізраїль оголосив про створення гуманітарної зони для цивільних Сектору Гази
Цивільні палестинці в Секторі Гази, 18 жовтня 2023 року. Фото: AP Photo/Abed Khaled

Армія оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) оголосила про створення гуманітарної зони на південному заході Сектору Гази.

ЦАХАЛ ухвалив таке рішення після кількох днів переговорів з Єгиптом, США та іншими партнерами щодо створення безпечної зони для того, щоб із Сектору Гази можна було виїхати.

Орган ізраїльської влади COGAT (Coordinator of Government Activities in the Territories, Координатор урядової діяльності на територіях) повідомив про заклик до цивільних палестинців евакуюватися з півночі на південь Сектору Гази. Військові попередили, що незабаром будуть завдавати значних ударів по північній території.

Ізраїль додає, що в місті Аль-Мавасі за потреби надаватимуть допомогу міжнародні організації.

Що відомо про вторгнення ХАМАС в Ізраїль

Вранці 7 жовтня бойовики руху ХАМАС вдерлися на територію Ізраїлю із Сектора Гази, узявши під контроль кілька населених пунктів у прикордонній зоні та захопивши десятки заручників. У відповідь Ізраїль розпочав проти бойовиків контртерористичну операцію.

Світові лідери засудили атаку ХАМАС на Ізраїль, зокрема свою солідарність із народом Ізраїлю висловили в Європейському союзі та Україні.

Уряд Ізраїлю 8 жовтня підтримав запровадження воєнного стану в країні.

9 жовтня Ізраїль заявив про відновлення контролю над усіма прикордонними містами та згодом анонсував "повну облогу" Сектора Гази.

Прем'єр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу 11 жовтня погодився сформувати уряд національної єдності з членами опозиції, включаючи колишніх генералів, щоб керувати країною через кабінет міністрів воєнного часу.

Того ж дня у Секторі Гази припинилося постачання електроенергії. Це сталося після того, як на єдиній електростанції закінчилося паливо. 12 жовтня міністр енергетики Ізраїлю Ісраель Кац заявив, що Сектор Гази залишатиметься без світла, води та палива, поки не будуть звільнені заручники з Ізраїлю.

13 жовтня Армія оборони Ізраїлю закликала цивільних мешканців міста Газа евакуюватися у південному напрямку "задля власної безпеки та захисту".

На початок