День подяки Богові: нардеп від Рівненщини ініціював встановлення нового свята

День подяки Богові: нардеп від Рівненщини ініціював встановлення нового свята

Віктор М'ялик пропонує встановити свято День подяки Богові
Фото ілюстративне\Суспільне Рівне

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону щодо встановлення свята – Дня подяки Богові. Його ініціатор — народний депутат від Рівненщини Віктор М’ялик. Нове свято нардеп пропонує відзначати на міжконфесійному рівні в останню неділю вересня.

На сайті Верховної Ради законопроєкт щодо встановлення свята – День подяки Богові, зареєстрували 16 жовтня.

Згідно з пояснювальною запискою, за дату його відзначення пропонують обрати останню неділю вересня, коли традиційно завершується збір урожаю:

"У цей день кожний матиме особливу нагоду звернутися до Всевишнього з молитвою про очищення від гріхів і духовне зцілення, з подякою про добробут і добрі врожаї у нашій країні, з проханням про збереження миру, єдності та незалежності нашої держави".

Ініціатор законопроєкту також вважає, що це свято відзначатимуть на міжконфесійному рівні:

"Щоб увесь український народ міг звернутись до Бога з подякою за Його милість, яка була явлена до українського народу в різні історичні часи та проявляється у теперішній час, коли Україна опинилася в умовах повномасштабної збройної агресії з боку російської федерації. Це також буде сприяти розвитку та консолідації міжконфесійних стосунків у релігійному середовищі України", — йдеться у пояснювальній записці.

Ініціатор зазначив, що започаткування свята не потребує виділення додаткових коштів з державного бюджету та не передбачає додаткового вихідного дня.

Суспільне намагалось отримати коментар Віктора М'ялика з приводу цієї ініціативи, однак на неодноразові дзвінки він не відповів.

Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок