В Україні з 30 до 90 календарних днів збільшили термін дії електронних рецептів на рецептурні ліки, які пацієнт купує за власний кошт.
Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров'я.
"Це рішення дозволить пацієнту не лише рідше відвідувати лікаря, щоб поновити рецепт, але й зручніше погашати е-рецепт, при цьому перелік рецептурних ліків та правила їх відпуску залишаються незмінними", — вказали у відомстві.
Водночас у МОЗ підкреслили, що термін дії рецептів на наркотичні лікарські засоби залишається 10 днів, а на ліки, які підлягають реімбурсації або відпускаються на пільгових умовах, чи екстемпоральні лікарські засоби, — 30 календарних днів.
"Погасити електронний рецепт можна в аптеці, яка працює з електронною системою охорони здоров'я", — додали у міністерстві.
Раніше глава МОЗ Віктор Ляшко інформував, що з 1 квітня кількість рецептурних лікарських засобів не зміниться, а для українських пацієнтів з'явиться додатковий сервіс — електронний рецепт.
Що відомо про впровадження е-рецептів
З 1 серпня 2022 року МОЗ почало впроваджувати електронний рецепт на антибіотики. Така можливість є доступною в закладах, які підключені до електронної системи охорони здоровʼя (ЕСОЗ).
З 1 листопада в Україні запровадили електронний рецепт на ліки, що містять наркотичні засоби та психотропні речовини. Такий рецепт дійсний 10 діб.