Івано-франківські виші розпочали навчання у дистанційному режимі

Івано-франківські виші розпочали навчання у дистанційному режимі

Івано-франківські виші розпочали навчання у дистанційному режимі

З першого вересня розпочався навчальний рік для студентів других-шостих курсів в івано-франківських закладах вищої освіти. Про це Суспільному Карпати повідомили проректори трьох національних університетів Івано-Франківська.

Два тижні поспіль, доки місто перебуватиме у червоній карантинній зоні, заняття відбуватимуться дистанційно.

"Перші два тижні ми проводимо заняття винятково в онлайн-форматі з використанням дистанційних технологій, - каже проректор з науково-педагогічної роботи Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника Сергій Шарин. – Надалі, якщо вже дозволить епідеміологічна ситуація, будемо продовжувати освітній процес з використанням змішаного типу навчання".

Аналогічна ситуація з навчанням в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу та в Івано-Франківському національному медичному університеті. Коли Івано-Франківськ вийде із червоної зони, заняття в університетах буде відбуватися у змішаному форматі. За такого режиму навчання лекції читатимуться онлайн, а більшість практичних та семінарських – в університетських аудиторіях, навчально-практичних центрах та клінічних базах для медиків.

Під час аудиторного навчання викладачі та студенти повинні використовувати захисні маски. Проводитиметься в університетах і температурний скринінг.

"Ми закупили відповідні термометри, щоб проводити термометрію в усіх навчальних корпусах, - каже перша проректора медичного університету Ганна Ерстенюк. – Ректорат закупив на суму понад 600 тисяч гривень маски, антисептики та обладнання для санітарних кімнат. Згідно з нормами, студенти можуть не використовувати маски під час занять, але в коридорах зобов’язані їх одягати. Викладачі змінюватимуть маски кожні три години, як і належить. Університет подбав про повне забезпечення, і з цим проблем на сьогодні у нас немає".

За словами Сергія Шарина, в Прикарпатському національному університеті ім. В. Стефаника також закуплені маски та антисептики.

"Викладачі університету будуть забезпечуватися масками безкоштовно, - каже проректор ПНУ. – Додатково, щоб зменшити одночасний потік студентів, особливо під час перерв, ми розглядаємо або навчання у дві зміни або зсув початку навчання для різних курсів. Перший починає вчитися о 8.30, другий – о 9.00, третій – о 9.30. Також університет проведе тестування усіх викладачів. Це буде швидкий імуноаналіз на виявлення сумарних антитіл до коронавірусу".

За словами першого проектора ІФНТУНГ Олега Мандрика, в університеті нафти і газу - аналогічна ситуація.

"Щодо масок, то усіх студентів ми не зможемо забезпечити ними, хіба на випадок, коли хтось забув маску. Але мене турбує інше. Якщо під час занять ми забезпечимо і проконтролюємо дотримання усіх вимог, то як буде на перервах і в гуртожитках – тут буде значно складніше", - каже Мандрик.

За словами проректорів, карантин позитивно вплинув на динаміку поданих заяв вступників до івано-франківських вишів.

"Однак ми зіштовхнулися з тим фактом, що вступники, які рекомендовані до зарахування за державним замовлення, не всі подають оригінали, почувши, що Івано-Франківськ перебуває у червоній зоні", - каже Олег Мандрик.

Навчання першокурсників розпочнеться після 15-го вересня. До цього часу триватиме вступна кампанія.

Авторка: Ірина Копистинська

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди