Путін провів перемовини з Нетаньягу

Путін провів перемовини з Нетаньягу

Путін провів перемовини з Нетаньягу
Президент Росії Володимир Путін під час зустрічі з лідером так званої "ЛНР" Леонідом Пасічником, 6 квітня 2023 року, фото: AP

Президент РФ Володимир Путін 16 жовтня провів телефонну розмову прем'єр-міністром Ізраїлю Біньяміном Нетаньягу.

Про це повідомляє пресслужба Кремля.

У ході дзвінка сторони обговорили ситуацію на Близькому Сході. Путін заявляв про "неприйняття та засудження будь-яких дій, жертвами яких стає громадянське населення, зокрема жінки та діти".

Президент РФ переконував, що Москва здійснює кроки "з метою сприяння нормалізації обстановки, недопущення подальшої ескалації насильства і запобігання гуманітарній катастрофі в Секторі Гази".

Про розмову Путіна та Нетаньягу із посиланням на канцелярію уряду Ізраїлю також писало The Times of Israel. Однак деталей дзвінка видання не навело.

Що відомо про заяви Путіна щодо війни в Ізраїлі

Президент РФ раніше критикував Ізраїль за операцію проти ХАМАС.

Путін розповідав про "заняття Ізраїлем споконвічно палестинської землі" та пропонував створити державу Палестину зі столицею у Східному Єрусалимі.

Він закликав до припинення вогню, щоб "мінімізувати жертви серед цивільних". У відповідь бойовики ХАМАС дякували Путіну "за таку позицію".

Що відомо про вторгнення ХАМАС у Ізраїль

Вранці 7 жовтня бойовики руху ХАМАС вдерлися на територію Ізраїлю із Сектора Гази, узявши під контроль кілька населених пунктів у прикордонній зоні та захопивши десятки заручників. У відповідь Ізраїль розпочав проти бойовиків контртерористичну операцію.

Світові лідери засудили атаку ХАМАС на Ізраїль, зокрема свою солідарність із народом Ізраїлю висловили в Європейському союзі та Україні.

Уряд Ізраїлю 8 жовтня підтримав запровадження воєнного стану в країні.

9 жовтня Ізраїль заявив про відновлення контролю над усіма прикордонними містами та згодом анонсував "повну облогу" Сектора Гази.

Прем'єр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу 11 жовтня погодився сформувати уряд національної єдності з членами опозиції, включаючи колишніх генералів, щоб керувати країною через кабінет міністрів воєнного часу.

Того ж дня у Секторі Гази припинилося постачання електроенергії. Це сталося після того, як на єдиній електростанції закінчилося паливо. 12 жовтня міністр енергетики Ізраїлю Ісраель Кац заявив, що Сектор Гази залишатиметься без світла, води та палива, поки не будуть звільнені заручники з Ізраїлю.

13 жовтня Армія оборони Ізраїлю закликала цивільних мешканців міста Газа евакуюватися у південному напрямку "задля власної безпеки та захисту".

На початок