На Житомирщині громади виділять ще понад 100 мільйонів на підтримку Сил оборони України

На Житомирщині громади виділять ще понад 100 мільйонів на підтримку Сил оборони України

Нарада у Житомирській ОВА
Нарада у Житомирській ОВА. Житомир, 16 жовтня 2023 року. Фото: Telegram Віталія Бунечка

Громади Житомирської області додатково виділять 108 мільйонів гривень на підтримку Сил оборони України та посилення захисту області.

Інформацію про це 16 жовтня у своєму Telegram опублікував голова Житомирської ОВА Віталій Бунечко.

"Рішення прийняли на ініційованій наприкінці минулого тижня керівництвом Житомирської ОВА нараді з головами найбільш спроможних громад. Гроші будуть спрямовані на закупівлю необхідного військовим транспорту та обладнання", — написав Віталій Бунечко.
На Житомирщині громади виділяють ще понад 100 мільйонів на підтримку Сил оборони України
Житомир, 16 жовтня 2023 року. Фото: Telegram Віталія Бунечка

У коментарі Суспільному Житомир перша заступниця голови Житомирської ОВА Наталія Остапченко розповіла, що за громадами закріпили конкретні військові частини, яким вони виділять допомогу.

"Йдеться про гроші громад, які отримували ПДФО з нарахувань військовим — тобто ті громади, в яких основний податок надходжень був військовий. Ми усім їм пропорційно довели план допомоги, яку вони мають направити напряму на військові частини, щоб забезпечити підтримку обороноздатності області", — каже Наталія Остапченко.

За її словами, згадані 108 мільйонів гривень підуть військовим у якості додаткової допомоги до вже існуючої регулярної підтримки.

"Не все ми можемо виносити на загал, але ми постійно допомагаємо і виділяємо гроші на закупівлю того, що нам дозволено купувати, а якщо не можемо це купити, то перераховуємо гроші напряму на військову частину. Листи із запитами від кожної з наших військових частин ми не залишаємо без виконання. Розглядаємо все абсолютно без винятку. Просто з першого жовтня змінами до держбюджету весь ПДФО від військових, буде забрано на державний бюджет, в тому числі, для закупівлі необхідного обладнання військовим і для посилення обороноздатності. Попри це, ми і далі будемо допомагати військовим усім чим зможемо", — розповіла Наталія Остапченко.

Що таке ПДФО

Податок на доходи фізичних осіб, який сплачує роботодавець — 18% від зарплати кожного офіційно найманого працівника. Спершу податок потрапляє до держбюджету, там перерозподіляється і частково повертається в громаду, в якій його сплатили. До 2022-го 60% такого податку поверталися до місцевих бюджетів, ще 15% потрапляли до обласних, решта — до державного. З 2022 року ще 4% вирішили передавати в бюджети громад.

Раніше Суспільне писало, що у Бердичівській громаді на допомогу Силам оборони виділили понад 70 мільйонів гривень, Черняхівська селищна територіальна громада на підтримку Сил оборони та безпеки спрямувала понад 119 мільйонів гривень, а Звягельська громада купила військові облігації на 200 мільйонів гривень та ще 130 мільйонів виділила на ЗСУ.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

На початок