Підласа: бюджетний комітет переглянув рішення щодо законопроєкту про "військовий ПДФО"

Підласа: бюджетний комітет переглянув рішення щодо законопроєкту про "військовий ПДФО"

Важливо
Бюджетний комітет переглянув рішення щодо законопроєкту про "військове ПДФО"
. Фото: УНІАН

Бюджетний комітет переглянув рішення щодо законопроєкту 10037 про ПДФО (податок з доходу фізичних осіб) з військових.

Про це повідомила голова комітету Верховної ради з питань бюджету Роксолана Підласа.

За її словами, бюджетний комітет ухвалив за пропозицією низки нардепів наступний розподіл “військового ПДФО”:

  1. З 1 жовтня по 31 грудня 2023 року “військове ПДФО” спрямовується до державного бюджету в пропорції 50% на 50%: ДСЗІ (Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України) на дрони (13 млрд грн) і Міноборони на закупівлю артилерійських систем (13 млрд грн)
  2. З 1 січня і до 31 грудня року, в якому припинено чи скасовано воєнний стан “військове ПДФО” розподіляється в таких пропорціях:
  • 45% — ДСЗІ на дрони (прогноз 43+ млрд грн)
  • 45% — Мінстратегпром для розгортання виробництва боєприпасів та зброї (43+ млрд грн)
  • 10% — розпорядникам сектору безпеки і оборони для автоматичного розподілу між військовими частинами пропорційно відповідно до сплаченого ПДФО (близько 10 млрд)

Всі інші параметри законопроєкту рекомендуються залишити без змін.

Що відомо про зміни до Бюджетного кодексу

З жовтня місцеві бюджети можуть залишитися без податку на доходи фізичних осіб з військових. Це передбачено змінами до бюджету на 2023-й рік, які уряд мав ухвалити до 1-го жовтня. Проєкт бюджету на 2024-й рік теж передбачає перерозподіл ПДФО з місцевих бюджетів до державного.

Кабмін пропонує спрямувати ПДФО із виплат військовим на виробництво дронів та озброєння.

Шляхом перерозподілу ПДФО (Податок на доходи фізичних осіб) з місцевих бюджетів планується спрямувати до держбюджету близько 96 млрд гривень наступного року.

Що таке ПДФО

Податок на доходи фізичних осіб, який сплачує роботодавець — 18% від зарплати кожного офіційно найманого працівника. Спершу податок потрапляє до держбюджету, там перерозподіляється і частково повертається в громаду, в якій його сплатили. До 2022-го 60% такого податку поверталися до місцевих бюджетів, ще 15% потрапляли до обласних, решта — до державного. З 2022 року ще 4% вирішили передавати в бюджети громад. Податок на доходи сплачують і військовослужбовці. Цьогоріч вони склали 745 мільярдів гривень. Відповідно, з цієї суми 64% повернулися місцевим громадам, де ці військовослужбовці зареєстровані. А отже, чим більше в громаді військових частин та інших подібних установ — тим більше ПДФО військових до них повертається.

На початок