Голова ОБСЄ Османі прибув в Україну з офіційним візитом

Голова ОБСЄ Османі прибув в Україну з офіційним візитом

Голова ОБСЄ Буяр Османі у Києві
Голова ОБСЄ Буяр Османі у Києві. Фото: Буяр Османі/Х

Голова Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ), міністр закордонних справ Північної Македонії Буяр Османі 16 жовтня прибув з офіційним візитом в Україну.

Про це повідомляє пресслужба ОБСЄ.

Зазначається, що Османі планує зустрітися з українськими урядовцями, парламентарями та персоналом Програми ОБСЄ з позабюджетної підтримки України.

"Дискусії будуть зосереджені на найнагальніших викликах, з якими стикаються цивільні особи через триваючу війну Росії проти України, а також на подальшій ролі ОБСЄ у підтримці народу, установ і громадянського суспільства України", — йдеться у повідомленні.

У коментарі виданню CivilMedia Буяр Османі дорогою до Києва сказав, що під час його головування в ОБСЄ (з 1 січня протягом 2023 року) Україна є пріоритетом організації, оскільки "тут визначається чи ламається майбутнє підходу організації щодо всеосяжної безпеки в Європі".

"Коли ми розпочинали головування в ОБСЄ, у нас був усталений принцип: жодних звичайних справ цього року. Ми не можемо обговорювати звичайні теми ОБСЄ з точки зору всеосяжної безпеки. Коли основи вашої організації руйнуються, ви повинні зосередитись на цьому, і тут, в Україні, саме це відбувається: російська агресія проти України руйнує принципи міжнародного порядку", — заявив Османі й додав, що наразі ОБСЄ веде в Україні 21 проект, зокрема щодо розмінування територій.

Голова ОБСЄ Буяр Османі відвідував Україну у січні цього року. Під час візиту Османі зустрівся з президентом Володимиром Зеленським.

Що відомо про головування Північної Македонії в ОБСЄ

У 2023 році головування в Організації з безпеки та співробітництва в Європі переходить від Польщі до Північної Македонії. 12 січня 2023 року у Відні міністр закордонних справ Північної Македонії Буяр Османі представив програмну роботу як голова Організації з безпеки та співробітництва в Європі. За його словами, Україна залишатиметься пріоритетом головування його країни в ОБСЄ. В умовах російсько-української війни ОБСЄ прагне бути посередником задля припинення агресії РФ.

На початок