Зеленський у Києві зустрівся з головою ОБСЄ

Зеленський у Києві зустрівся з головою ОБСЄ

Зеленський 16 січня зустрівся з головою ОБСЄ, главою МЗС Північної Македонії Османі
Президент України Володимир Зеленський у понеділок, 16 січня, зустрівся з чинним головою ОБСЄ, міністром закордонних справ Республіки Північна Македонія Буяром Османі. Фото: ОПУ

Президент України Володимир Зеленський у понеділок, 16 січня, у Києві зустрівся з чинним головою ОБСЄ, міністром закордонних справ Республіки Північна Македонія Буяром Османі. Про це інформує пресслужба президента. Це перший закордонний візит Османі у статусі чинного голови ОБСЄ.

Зеленський, зокрема, привітав Північну Македонію з початком головування в Організації з безпеки та співробітництва у Європі. Також він висловив сподівання, що під час македонського головування ОБСЄ використовуватиме всі можливі засоби для здійснення тиску на РФ, передусім з метою припинення порушень прав людини на тимчасово окупованих територіях України.

“Потребуємо збільшення уваги ОБСЄ до двох ключових проблем: примусової депортації жінок і дітей на територію РФ та умов утримання українських військовополонених. Це для нас дуже важливі речі”, — сказав Зеленський.

Він також запросив македонське головування до участі в реалізації української формули миру.

Зі свого боку чинний голова ОБСЄ заявив про солідарність із Україною та її народом. За словами Османі, питання безпеки України є пріоритетом його головування.

Як міністр закордонних справ Північної Македонії Буяр Османі запевнив, що його держава підтримуватиме Україну до перемоги над агресором.

У понеділок, 16 січня, до Києва прибув голова ОБСЄ, міністр закордонних справ Північної Македонії Буяр Османі. Мета візиту — зустрічі з українським керівництвом для обговорення питань безпеки в регіоні.

Що відомо про головування Північної Македонії в ОБСЄ

У 2023 році головування в Організації з безпеки та співробітництва в Європі переходить від Польщі до Північної Македонії. 12 січня 2023 року у Відні міністр закордонних справ Північної Македонії Буяр Османі представив програмну роботу як голова Організації з безпеки та співробітництва в Європі. За його словами, Україна залишатиметься пріоритетом головування його країни в ОБСЄ. В умовах російсько-української війни ОБСЄ прагне бути посередником задля припинення агресії РФ.

На початок