Сексистські заяви Арестовича: розпочалося досудове розслідування — Совсун

Сексистські заяви Арестовича: розпочалося досудове розслідування — Совсун

Розпочалося досудове розслідування щодо Олексія Арестовича через його сексистські заяви
. Олексій Арестович. Фото: Євген Котенко/ Getty Images

Правоохоронні органи розпочали досудове розсідування щодо сексистських висловлювань колишнього позаштатного радника Офісу президента Олексія Арестовича.

Про це повідомила народна депутатка Інна Совсун, яка раніше написала заяву до правоохоронних органів, щоб ті відкрили кримінальне провадження щодо Арестовича за ст. 300 Кримінального кодексу України: за розповсюдження відеопродукції, що пропагує культ насильства та жорстокості.

“Сьогодні я отримала відповідь від поліції про початок досудового розслідування. Відомості внесли в ЄРДР. Це означає, що тепер поліція зобов'язана провести розслідування. Також я маю відповідь від Генпрокурора, що справу передали в Київську міську прокуратуру”, — написала Совсун у Фейсбуці.

Вона додала, що за цією історією потрібен постійний громадський контроль. За її словами, якщо справу доведуть до логічного завершення, це буде “важливий для України прецедент, доказ, коли закон один для всіх, і безкарність — більше не норма”.

Совсун нагадала, що санкція ст. 300 ККУ передбачає обмеження волі на 2-3 роки.

Що відомо про скандал через сексистські висловлювання Арестовича

Раніше стало відомо, що колишній позаштатний радник Офісу президента Олексій Арестович на своїх закритих "психологічних семінарах" пропагує сексизм та висловлює насильницькі думки.

Журналістки Яна Брензей та Емма Антонюк на своєму YouTube-каналі "Палає" опублікували відео з вирізками із двох платних семінарів Арестовича.

Там він називає жінок "істотами" та говорить про бажання "задушити" їх. Водночас чоловіків він вважає "богами" та "ідолами", яких треба возвеличувати.

Народна депутатка Інна Совсун написала заяву до правоохоронних органів, щоб ті відкрили кримінальне провадження щодо колишнього радника Офісу президента Олексія Арестовича за ст. 300 Кримінального кодексу України: за розповсюдження відеопродукції, що пропагує культ насильства та жорстокості.

Інші скандальні висловлювання Арестовича

Олексій Арестович вже не вперше потрапляє у скандал через свої висловлювання. 19 червня 2022 року в ефірі власної "Школы мышления Апейрон" він заявив, що ставиться до ЛГБТ-спільноти, як до людей із відхиленнями.

"Я багато разів казав і не буду приховувати: до ЛГБТ я ставлюся як до людей із девіацією, тобто з відхиленнями від норм поведінки. Я в цьому сенсі консерватор. Інша річ, що я точно проти їхнього переслідування. Я вважаю, що в кожному треба передусім бачити людину. Тож до ЛГБТ я ставлюся нормально, а от до пропаганди ЛГБТ – жорстоко. Бо це пропаганда девіації, відхилення від норми, яке має конкретні негативні наслідки для суспільства. Я рішучий противник. До представників ЛГБТ я ставлюся зі співчуттям", – заявив Арестович.

20 червня 2022 року Арестович розкритикував громадських активістів. Він заявив, що вони псують усе, до чого торкаються – культуру, літературу, музику, кіберспорт, інновації тощо. До вищезазначеного переліку Арестович додав і "український секс".

"Не знаю, як там український секс (давно там не був) але дайте вгадаю – світ бажає його до нестями чи там вже встигли з’явитися наші активісти?", — йшлося в його дописі у Facebook.

17 січня Офіс президента задовольнив прохання Олексія Арестовича про звільнення і відправив позаштатного радника ОПУ у відставку.

На початок