Мінфін США запровадив санкції проти компаній, що перевозили російську нафту

Мінфін США запровадив санкції проти компаній, що перевозили російську нафту

Мінфін США запровадив санкції проти компаній, що перевозили російську нафту
Танкер Sun Arrows завантажує свій вантаж зрідженого природного газу з проекту "Сахалін-2" у порту Пригородне, Росія, 29 жовтня 2021 р. Фото: Associated Press

Управління з контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США 12 жовтня запровадило санкції проти двох компаній з Туреччини та ОАЕ за порушення обмеження цін на російську нафту. США також заблокували два танкери, які використовувались для постачання нафти в обхід обмежень.

Як повідомляє Управління з контролю за іноземними активами Мінфіну США, мова йде про танкер "СКФ "Примор’я", що транспортував російську нафту за ціною понад 75 доларів за барель. Зареєстрованим власником "СКФ "Примор’я" є компанія Lumber Marine SA, що базується в Об’єднаних Арабських Еміратах.

Ще одне судно "Yasa Golden Bosphorus" транспортувало сиру російську нафту за ціною вище 80 доларів за барель. Турецька компанія Ice Pearl Navigation Corp є зареєстрованим власником "Yasa Golden Bosphorus".

Внаслідок санкцій, все майно та частки в майні юридичних осіб, що знаходяться в США або перебувають у володінні чи під контролем американських осіб, буде заблоковано. Крім того, блокуються всі організації, які на 50% або більше належать підсанкційним компаніям.

В Офісі президента прокоментували нові обмеження і нагадали, що порушення обмежень цін на російську нафту, які були встановлені G7 на рівні 60$ за барель, каратимуться. У грудні 2022 року G7 та Євросоюз ввели цінові обмеження на російську нафту на рівні $60 за барель.

25 вересня США посилили експортні обмеження щодо п’яти російських компаній.

14 вересня Сполучені Штати розширили санкції проти Росії через її вторгнення в Україну. У новому списку — 24 людини й майже 150 компаній. Середник фірми зі Словенії та Туреччини, які постачали у РФ електроніку, деталі до безпілотників, датчики та вимірювальне обладнання.

22 вересня Канада розширила санкційний список проти Росії. Під обмеження потрапили університети, громадські організації та фізичні особи.

На початок