Австрія надасть 40 млн євро на програми відновлення України та Молдови

Австрія надасть 40 млн євро на програми відновлення України та Молдови

Прапор Австрії
Прапор Австрії. Фото: Getty Images

Австрія виділить 40 мільйонів євро для підтримки проектів реконструкції та відновлення в Україні та Молдові.

Про це йдеться у пресрелізі, який опубліковано на сайті міністерства фінансів Австрії.

Австрія взяла на себе зобов'язання інвестувати 30 млн євро у рамках нещодавно започаткованої Спеціальної програми для України та Молдови (SPUR) в рамках Міжнародної асоціації розвитку (IDA), відділення Групи Світового банку. Крім того, негайну додаткову підтримку у розмірі 10 млн євро обіцяно через Трастовий фонд допомоги, відновлення, реконструкції та реформування в Україні (URTF).

Зокрема внесок через IDA дає змогу залучити кошти в обсязі близько 90 млн євро. IDA займається боротьбою з бідністю та сприянням сталому розвитку в найбідніших країнах світу. Ці 90 млн євро будуть спрямовані, зокрема, на подолання дефіциту фінансування важливих рамкових проєктів в Україні у сферах енергетики, транспортної інфраструктури та охорони здоров'я, а також на підтримку проєктів у Молдові.

Загальний обсяг фінансування SPUR становить 6 млрд доларів. Основна частина цієї суми — 5,7 млрд, призначена для України, яка постраждала від війни, а Молдова отримає 300 млн доларів.

"Австрія вкотре демонструє свою солідарність з країнами, які постраждали від кризи. Цією інвестицією ми підкреслюємо нашу відданість підтримці реконструкції та відновлення в Україні та Молдові", — сказав міністр фінансів країни Магнус Бруннер.

Що відомо про потреби на повоєнну відбудову України

У вересні 2022 року прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що на відбудову і відновлення України внаслідок війни Росії проти України потрібно 349 мільярдів доларів. Він зазначив, що сума неостаточна, адже бойові дії та ракетні обстріли РФ тривають.

У березні 2023 року Світовий банк повідомив, що на повоєнне відновлення України потрібно 411 млрд доларів.

14 червня Світовий банк повідомив, що уряди Ісландії, Латвії та Нідерландів зробили нові грантові внески до Трастового фонду Світового банку для допомоги, відновлення, реконструкції та реформування України задля відбудови. Фінансування URTF наразі досягло понад 920 мільйонів доларів.

На початок