Заміновані поля Сумщини: в області не засіяли 54 тисячі гектарів землі

Заміновані поля Сумщини: в області не засіяли 54 тисячі гектарів землі

На Сумщині потребують обстеження вибухотехніками понад 120 тисяч сільськогосподарських земель. Цього року розмінували понад дві тисячі гектарів.

Яку шкоду несуть для ґрунту щоденні обстріли, Суспільному розповів директор обласного департаменту агропромислового розвитку Олександр Маслак.

У фермера з прикордонного господарства на Білопільщині Олександра Шафороста в обробітку понад 200 гектарів землі. Чоловік розповів: перед роботою в полі разом з колегами він оглядає свої угіддя та шукає вибухонебезпечні предмети. Коли такі знахідки трапляються, викликає рятувальників.

"Під час збирання кукурудзи наші механізатори зателефонували мені і кажуть: "Ми наїхали на снаряд". Вийшли обдивитися комбайн і побачили, що під ногами лежить снаряд. Ми викликали спеціалістів і оточили поле, вивезли цей предмет із поля. Він був один, ніхто не постраждав", – розповів фермер.

Цієї весни через забруднення вибухівкою на Сумщині не засіяли 54 тисячі гектарів землі, розповів директор обласного департаменту агропромислового розвитку Олександр Маслак. Цього року, за словами посадовця, розмінували понад дві тисячі гектарів. "Зокрема, на площах 20 км від державного кордону з Україною потребує обстеження 120 тисяч гектарів сільськогосподарських угідь", – додав посадовець.

Серед всіх екосистем, за словами речниці управління Держекоінспекції Наталії Новак, ґрунти зазнають найбільшого негативного впливу від обстрілів з боку Росії.

"Воєнні дії завдають комплексних збитків земельним ресурсам, крім забруднення і засмічення, безпосередньо очевидних факторів. Наприклад воронка — це механічне пошкодження земельних прошарків. Змішується родючий шар ґрунту гумус, з нижніми неродючими шарами. Через це механічне пошкодження ґрунтів втрачається родючість і інші корисні властивості ґрунтів", – розповіла Наталії Новак.

За словами речниці екоінспекції, від початку повномасштабного вторгнення загальних збитків довкіллю Сумщини росіяни завдали щонайменше на 620 мільйонів гривень і сума зростає щодня. Щоб відновити втрачене треба сотні років.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

На початок