"Зараз найбільш важливо активізувати й утримувати підтримку України". Столтенберг підбив підсумки "Рамштайну"

"Зараз найбільш важливо активізувати й утримувати підтримку України". Столтенберг підбив підсумки "Рамштайну"

"Зараз найбільш важливо активізувати й утримувати підтримку України". Столтенберг підбив підсумки "Рамштайну"
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг на зустрічі міністрів оборони країн НАТО, 16 червня 2023 року. Фото: Владислав Кравець/Суспільне

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що РФ нині активізує свої атаки на українську інфраструктуру й готується знову використовувати зиму як зброю у війні.

Про це посадовець повідомив за підсумками засідання у форматі "Рамштайн", передає кореспондентка Суспільного.

"Зараз найбільш важливо, щоб ми активізували та утримували нашу підтримку Україні. Я вітаю нові оголошення за останні години, серед яких Бельгія та Данія підтвердили плани надати F-16", — сказав Столтенберг.

Водночас генсек зазначив, що також:

  • Канада дасть десятки мільйонів доларів на зимовий одяг для військових та обладнання;
  • Німеччина оголосила про пакет на 1 мільярд євро, до якого ввійшли системи ППО Patriot та IRIS-T;
  • Великобританія зобов'язалась надати понад 10 мільйонів фунтів на ППО та обладнання для розмінування;
  • США нададуть понад 200 мільйонів доларів.

Окрім цього, посадовець розповів, що 11 жовтня союзники привітали міністра оборони Рустема Умєрова на Раді Україна-НАТО.

"Створення цієї ради було одним з трьох історичних рішень, які ми прийняли на Вільнюському саміті, аби привести Україну ближче до НАТО. Ми також наблизили Україну на один крок ближче до Альянсу, усунувши необхідність ПДЧ. Домовились і про програму, яка забезпечить повну оперативну сумісність з союзниками НАТО", — підкреслив Столтенберг.

За його словами, під час Ради Україна-НАТО союзники обговорили пріоритети України на шляху в Альянс, включаючи довготривалу оперативну сумісність.

"Союзники раділи тому, що Україна продовжує боротьбу з корупцією попри жахливу війну Росії. Ми також підкреслили, що НАТО буде підтримувати Україну під час цієї ще одної складної зими. Це включатиме як і зимову форму, так само і засоби для розмінування, і паливно-мастильні матеріали, і медичне. Ми будемо допомагати хоробрим українським воїнам боротися з холодом і будемо також продовжувати рухатись вперед", — додав генсек.

На початок