Столтенберг: "Усі члени Альянсу погодились, що Україна стане членом НАТО"

Столтенберг: "Усі члени Альянсу погодились, що Україна стане членом НАТО"

Усі члени Альянсу погодились, що Україна стане членом НАТО, сказав Столтенберг
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг розмовляє з президентом України Володимиром Зеленським перед засіданням міністрів оборони країн НАТО в штаб-квартирі НАТО в Брюсселі,11 жовтня 2023 року. Фото: AP/Virginia Mayo

Усі члени Альянсу погодились, що Україна стане членом НАТО. Крім того, зараз союзники мають запобігти використанню Росією зими як зброї війни.

Про це заявив Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг під час засідання Контактної групи з питань оборони України у форматі "Рамштайн" у Брюсселі у середу, 11 жовтня.

За словами Столтенберга, ЗСУ перевищили всі очікування і відбили 50% території, яка була захоплена Росією з лютого минулого року. Він додав, Росія стала набагато слабшою у військовому плані, економічному та ізольована політично, але немає жодних ознак, що президент РФ відмовився від своїх амбіцій. Навпаки Росія збільшила атаки на критичну національну інфраструктуру, а також знову готується використати зиму, як зброю війни.

“Ми повинні підіймати наші ставки теж і надавати подальший потік зброї і боєприпасів Україні. Чим міцніше буде Україна на полі бою, тим міцнішою буде позиція України за столом перемовин. Ми повинні зробити все, щоб історія себе не повторювала, тому усі члени Альянсу погодились, що Україна стане членом НАТО”, — сказав Столтенберг.

Він пояснив, що на саміті НАТО у Вільнюсі, в першу чергу, зняли потребу у ПДЧ (Плані дій щодо членства) та ввели програму, щоб досягти повної оперативної сумісності українських Збройних Сил з силами Альянсу.

“Крім того, Рада НАТО- Україна означає, що ми сидимо за одним столом, як рівні. Ваша боротьба, Володимире, це наша боротьба. Ваша безпека — наша безпека, ваші цінності — наші цінності”, — сказав Генсек НАТО.

На пресконференції перед початком зустрічі міністрів оборони країн НАТО у форматі “Рамштайн”, Столтенберг сказав, що союзники зустрічаються, щоб мобілізувати більше підтримки для України.

“Йдеться про протиповітряну оборону, про артилерію, про боєприпаси. І я вітаю нову заяву, яку ми почули від Румунії, а також від Німеччини, і я очікую, що більше союзників по НАТО зроблять подальші заяви сьогодні про більшу підтримку України, тому що нам потрібно продовжувати і посилювати її підтримку”, — сказав Генсек НАТО.

Він додав, що зараз очевидно, що президент РФ Володимир Путін знову готується використати зиму як зброю війни, тобто атакувати енергетичну систему, газову інфраструктуру. Цьому, за його словами, треба запобігти цьому. І з більш досконалими і посиленими можливостями протиповітряної оборони, можна досягти значних успіхів.

“НАТО нині активізувало виробництво. Зараз ми маємо 2,4 мільярда доларів за так званими рамковими контрактами на збільшення виробництва боєприпасів, з яких один мільярд — це тверді контракти (означає контракт на одноразову покупку, який не підлягає поновленню — ред..) І ми постійно працюємо над нарощуванням виробництва для того, щоб Україна могла продовжувати вести цю війну і продовжувати звільняти свою землю”, — сказав Генсек НАТО.

26 липня Рада Україна-НАТО провела засідання, присвячене безпековій ситуації в Чорноморському регіоні після виходу Росії з Чорноморської зернової ініціативи. Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг скликав засідання на прохання президента Володимира Зеленського про кризові консультації.

Рада Україна-НАТО

Створення Ради Україна-НАТО є одним з трьох елементів пакета, щоб Україна ще більше наблизилася до НАТО і до членства в Альянсі.

Генеральний секретар Єнс Столтенберг під час саміту у Вільнюсі пояснив, чим робота Ради Україна-НАТО буде відрізнятися від попередньої комісії. За його словами, члени Ради зможуть ухвалювати рішення на рівні союзників по Альянсу.

За словами генсека, такі зустрічі можуть відбуватися на різних рівнях.

"Ми можемо зустрічатися на рівні глав держав і урядів, як ми це зробимо сьогодні. Ми можемо зустрічатися на рівні міністрів оборони, на рівні послів, ми також можемо зустрічатися на військовому рівні, за участю наших начальників Генштабів та інших експертів і створювати групи", — пояснив він.

На початок