Haaretz: Ізраїль атакував будинок керівника військового крила ХАМАС

Haaretz: Ізраїль атакував будинок керівника військового крила ХАМАС

ЗМІ
Мохаммед Дейф
Мохаммед Дейф під час військового шоу напередодні 30-ї річниці заснування руху ХАМАС в Секторі Газа 5 грудня 2017 р. Фото: Getty Images

Армія оборони Ізраїлю атакувала будинок командувача військовим крилом руху ХАМАС Мохаммеда Дейфа.

Про це повідомляє ізраїльська газета Haaretz з посиланням на дані палестинської сторони.

За даними видання, внаслідок нападу у місті Хан-Юніс у секторі Газа могли загинути батько, брат, діти та інші родичі бойовика.

Місцезнаходження самого Дейфа невідоме. Він може ховатися в лабіринтах тунелів на території Гази (там, згідно з деякими повідомленнями, перебувають і захоплені бойовиками ізраїльтяни), пише Haaretz.

Повідомлення про загибель Дейфа та його родичів з'являлися і раніше. Як писав Reuters, глава військового крила ХАМАС пережив сім замахів (останнє – 2021 року) і рідко з'являється на публіці.

У ЦАХАЛ повідомили про атаку на будівлю, яку використовували угруповання "Ісламський джихад", і оголосили про нейтралізації бойовиків на КПП "Ерез" на кордоні Ізраїлю та сектору Газа.

Що відомо про вторгнення Сектора Гази в Ізраїль

Вранці 7 жовтня, бойовики руху ХАМАС вторглися на територію Ізраїлю із Сектора Гази, узявши під контроль кілька населених пунктів у прикордонній зоні та захопивши десятки заручників. У відповідь ЦАХАЛ розпочав проти бойовиків контртерористичну операцію. Наступного дня, 8 жовтня, у країні ввели воєнний стан, скасовані усі авіарейси.

Вранці 9 жовтня речник армії Ізраїлю сказав, що ЦАХАЛ відновив контроль над усіма прикордонними містами Гази, з яких розпочався наступ бойовиків, а очільника ХАМАСу Ях'ю Сінвара збираються ліквідувати.

ХАМАС затримав близько 150 заручників після свого наземного вторгнення, серед них діти, люди похилого віку та молодь. Він попередив, що почне вбивати заручників кожного разу, коли Ізраїль завдасть удару по цивільній цілі в Газі без попередження.

9 жовтня також міністр оборони Ізраїлю Йоав Ґаллант заявив про "повну облогу" Сектору Гази в межах боротьби з терористичним угрупованням ХАМАС.

Що відомо про ізраїльсько-палестинський конфлікт

В 1967 році Ізраїль окупував Східний Єрусалим та Західний берег, більшу частину Сирійських Голанських висот, а також Сектор Гази та Єгипетський півострів Синай.

15 серпня 2005 року в рамках плану одностороннього розмежування, Ізраїль почав евакуацію єврейських поселенців (8500 осіб) і військ з району. До 22 серпня Сектор Гази покинули всі єврейські поселенці. 12 вересня був виведений останній ізраїльський солдат, що завершило 38-річну ізраїльську окупацію Сектора Гази. Проте протягом всього часу до сьогодні між регіонами велися атаки з повітря.

На початок