У Рівному на День міста, 30 серпня, у парку Шевченка відкрили проєкт "Таємничі підземелля Рівного". Через карантин захід широко не анонсували і обмежили кількість присутніх на ньому. Відкриття відбулось о 20-й вечора.
Над проєктом у парку Шевченка в Рівному працювали три роки.

Реалізовували його за спільний кошт Євросоюзу та бюджету міста.


443 тисячі євро – це сума гранту з Брюсселю.

Ще 3,5 мільйони гривень виділили з міської казни.

На об'єкті змонтували тематичні експозиції, вимостили бруківку та облицювали гранітом чашу фонтана "Богатир".

На відкритті "Таємничих підземель Рівного" зазвучать твори композитора Казимира Любомирського, який жив у зруйнованому палацику.

Попередньо відомо, що для рівнян екскурсії відкриються орієнтовно в листопаді. До того часу організатори цих підземель мають доробити всі ті речі, які не встигли оформити до цього часу.

Подію фільмують з квадрокоптера.



Увечері фонтан та підземелля підсвітили кількома кольорами.
Суспільному вдалось відзняти зовсім трішки відео усередині самих "Таємничих підземель Рівного".
Що відомо
- У листопаді 2016 року біля фонтану "Богатир" у парку Шевченка в Рівному провалився асфальт.
- У проваллі знайшли підземні ходи, що різними напрямками тягнулися територією парку. Дослідники підземель заявили, що підземні ходи могли бути зведені приблизно двісті-триста років тому. Начальник управління культури і туризму Рівного Тарас Максименко пообіцяв облаштувати тут туристичний об’єкт.
- У 2017 році, через рік з дня презентації розкопок у рівненському парку Шевченка опрацювали ділянку в понад двісті квадратних метрів, але припинили копати через небезпеку обвалу фонтану. Загалом проведені роботи обійшлися у 180 тисяч гривень від благодійників.
- У цьому ж році місто отримало грант від Євросоюзу на реалізацію проекту "Таємничі підземелля Рівного" в сумі 443 тисячі євро, що становило 90 відсотків від його загальної вартості.
- У 2018 році члени бюджетної комісії Рівнеради погодили додаткове виділення коштів на облаштування підземелля у розмірі 1,5 мільйона гривень. За ці гроші там планували облаштувати дві інтерактивні квест-кімнати та законсервувати стіни.
- У червні 2019 року піротехніки обстежували підземелля на виявлення в них вибухонебезпечних речовин, бо поруч із місцем, де відбувалися роботи, за словами Тараса Максименка, був німецький склад. Під час проведення експертизи рятувальники виявили на місці археологічні знахідки.
- У жовтні 2019 року стартувала реставрація підземелля. Його у Рівному вивчав столичний монументаліст Анатолій Гайдамака.
- У лютому 2020 року над комплексом підземель у парку Шевченка будівельники розпочали облаштовувати вхідну групу споруд, яка має першою зустрічати відвідувачів інтерактивної розваги.