"Подарунки" армії РФ: у будинку на Київщині через півтора року після деокупації знайшли запали до снарядів

"Подарунки" армії РФ: у будинку на Київщині через півтора року після деокупації знайшли запали до снарядів

На Київщині військові РФ заховали запали до снарядів у печі будинку
Фото: Поліція Київщини/Telegram

У приватному будинку на Київщині знайшли компоненти боєприпасів, залишені російськими військовими під час окупації регіону минулого року. Господарі натрапили на "знахідку" в печі, коли вирішили її відремонтувати.

Про це інформує поліція Київщини у Telegram.

Випадок стався на території Макарівської громади. Після виявлення невідомих предметів господарі викликали правоохоронців і рятувальників ДСНС. Власники житла повідомили, що під час тимчасової окупації громади у їхньому будинку жили російські військові.

Поліцейські Київщини, які прибули за викликом, з'ясували, що в печі були заховані 6 запалів до снарядів.

"Подарунки" армії РФ: у будинку на Київщині через півтора року після деокупації знайшли запали до снарядів
Запали до російських снарядів у печі, Київська область, жовтень 2023 р. Фото: Поліція Київщини/Telegram

Запал — пристрій для активації вибухової речовини. Його використовують для підриву ручних гранат, при мінних чи підривних роботах. Самовільне розбирання запалів може призвести до травмування.

Поліція Київщини закликає громадян, особливо мешканців деокупованих територій, при виявленні небезпечних чи невідомих предметів не чіпати їх. Слід відійти на безпечну відстань і сповістіти відповідні служби.

Що відомо про виявлення вибухонебезпечних предметів на Київщині

У Бучанському районі місцеві жителі знайшли ящик із боєприпасами — 75 мінометних мін типу М-6. Знахідку виявили на території, де під час повномасштабного вторгнення займали позиції російські війська.

У Поліській громаді чоловік потрапив до лікарні після вибуху невідомого предмета. Випадок стався під час пиляння аварійних дерев.

На початку лютого на Київщині поблизу Макарова під час виконання польових робіт гусеничний бульдозер наїхав на протитанкову міну і підірвався.

У грудні 2022 року в одному з деокупованих населених пунктів Київщини неподалік білоруського кордону на російській протипіхотній міні підірвався місцевий мешканець.

На Київщині 21-річний хлопець знайшов гранату та приніс її додому. Боєприпас вибухнув у нього в руках.

У листопаді 2022 року житель Київщини намагався самотужки розібрати танковий снаряд і загинув від вибуху.

На початок